Grzegorz Krychowiak
GABRIEL BOUYS/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 17 Września 2020

lle zarabia Grzegorz Krychowiak? W dzień zgarnia więcej niż wielu Polaków przez pół roku

Ile zarabia Grzegorz Krychowiak? Polski reprezentant i pomocnik Lokomotivu Moskwa w Rosji otrzymuje sowite wynagrodzenie, a dzięki kontraktowi do 2022 roku, może jeszcze w ciągu najbliższych 3 lat być spokojny o swoje zarobki.

Grzegorz Krychowiak został piłkarzem Lokomotivu Moskwa na początku lipca 2019 roku. Wówczas moskiewski klub zapłacił za reprezentanta Polski 12,5 miliona euro francuskiemu PSG. Polak tym samym dołączył do Macieja Rybusa w nowym zespole i otrzymał 3-letni kontrakt gwarantujący mu godne wynagrodzenie. Dla Lokomitvu transfer Krychowiaka okazał się strzałem w „dziesiątkę”, bowiem piłkarz stanowi jeden z filarów zespołu o czym świadczyć może wybranie go najlepszym zawodnikiem Loko w ostatnim sezonie. Zatem można bez skrupułów przyznać, że nasz pomocnik jest wart dużych pieniędzy. Ile zarabia Grzegorz Krychowiak?

Krychowiak, Rybus i ich koledzy zgodzili się na cięcia

Zarówno Grzegorz Krychowiak, jak i Macier Rybus oraz wszyscy piłkarze Lokomotiwu Moskwa zgodzili się na obniżkę swojego wynagrodzenia o 40%. Jednak owe cięcia miały miejsce tylko od początku kwietnia do momentu wznowienia rywalizacji w rosyjskiej Premier Lidze, czyli do 8 sierpnia.

- Epidemia koronawirusa uderza w ekonomię wszystkich krajów. Pracownicy rosyjskich kolei zawsze traktowali na wyjątkowo ciepło i przychylnie, teraz my możemy ich wspierać. Sport się zatrzymał, piłkarze na całym świecie rezygnują z części zarobków na okres przerwy w rozgrywkach. My też podjęliśmy taką decyzję, zrzekliśmy się 40 procent pensji do czasu zakończenia pandemii i wznowienia sezonu - oświadczył Chorwat Vedran Corluka, kapitan Lokomotivu Moskwa.

Dzięki temu na samej pensji Grzegorza Krychowiaka klub mógł miesięcznie zaoszczędzić nawet 100 tysięcy euro. Jednak ile docelowo zarabia Grzegorz Krychowiak?

Ile zarabia Grzegorz Krychowiak? Znamy dokładne liczby

Grzegorz Krychowiak może liczyć na pensję w wysokości 3 milionów euro w skali roku. Choć może nie jest to piorunująco kwota w świecie futbolu, to kiedy zarobki Polaka rozłożymy „na części pierwsze”, wówczas możemy zobaczyć, że reprezentant Polski pobiera naprawdę godne wynagrodzenie.

Grzegorz Krychowiak zarabia 3 miliony euro rocznie, czyli miesięcznie 250 tysięcy euro, na tydzień 62,5 tysiąca, na dzień 9 tysięcy, na godzinę 372 euro, a na minutę 6,2 euro. Dzięki temu jak na dłoni widać, że pomocnik Lokomotivu Moskwa nie musi martwić się o przyszłość, bowiem przy takiej pensji i tak dobrej grze, Rosjanie z pewnością zaproponują mu jeszcze dodatkowy kontrakt. Warto jednak podkreślić, że w tych kwotach nie znajdują się wszelkie premie za sukcesy, których stołecznemu zespołowi przecież nie brakuje .

Źródłoa: meczyki.pl, Polsat Sport

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News