Roman Kołtoń i Mateusz Borek
East News
Autor Bartosz Goluch - 14 Lutego 2020

Znany dziennikarz sportowy odchodzi z Polsatu. Pracował w stacji prawie 20 lat

Polsat traci kolejną twarz swojego sportowego kanału. Po Tomaszu Smokowskim następny dziennikarz zdecydował się zamienić stację spod znaku żółtego słoneczka na karierę w internecie. Jak informują branżowe media, na tym prawdopodobnie nie koniec.

Przyczyną decyzji dziennikarza jest zmiana polityki stacji, dotyczącej udziału jej pracowników w dodatkowych projektach. Polsat zażądał od dziennikarzy rezygnacji z działalności niezwiązanej z pracą w stacji. W związku z ultimatum telewizji, kolejna twarz Polsatu Sport odeszła ze stacji.

Skoki narciarskie o nietypowej porze. Organizatorzy konkursu w Kulm zaszaleli z terminarzemSkoki narciarskie o nietypowej porze. Organizatorzy konkursu w Kulm zaszaleli z terminarzemCzytaj dalej

Polsat traci dziennikarza. Roman Kołtoń będzie rozwijał "dzieło życia"

O swojej decyzji popularny publicysta poinformował na swoim youtubowym kanale "Prawda Futbolu". Kołtoń ujawnił, że jego umowa z Polsatem z końcem stycznia została rozwiązana za porozumieniem stron. - Obecnie rozmawiam z Polsatem o możliwości współpracy jako dziennikarz niezależny - dodał. Dodatkowo podziękował za współpracę władzom stacji i zapowiedział, że skupi się na "projekcie życia", jakim jest dla niego kanał na YT.

Polsat zatrudnił Kołtonia w połowie 2000 roku. Popularny "Roko" na antenie stacji komentował m.in. dwa mundiale oraz dwie imprezy z cyklu mistrzostw Europy. Był również ekspertem w programie "Cafe Futbol" i wicenaczelnym serwisu internetowego polsatsport.pl.

Oficjalnie: Vital Heynen zawieszony przed władze. Drużyna będzie musiała poradzić sobie bez niegoOficjalnie: Vital Heynen zawieszony przed władze. Drużyna będzie musiała poradzić sobie bez niegoCzytaj dalej

Polsat bez swojej legendy?

Wcześniej podobną decyzję podjął Tomasz Smokowski, który współpracę z Polsatem nawiązał jesienią 2018 roku. Powodem rezygnacji byłego komentatora Canal+ Sport również był zapis uniemożliwiający samodzielną działalność w internecie. Smokowski będzie uczestniczyć w projekcie pod nazwą "Kanał Sportowy", w który zaangażowani będą również Michał Pol, Krzysztof Stanowski i Mateusz Borek.

Ostatni z wymienionej trójki również prawdopodobnie opuści szeregi Polsatu. Z twitterowego konta Borka zniknęła już adnotacja o zatrudnieniu w stacji. Obecnie znany komentator przebywa na wakacjach i nie komentuje sprawy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska w dzieciństwie przeżyła prawdziwy koszmar. Mało kto wie o jej problemach
  2. Polscy kibice rozpoczęli specjalną akcję. Wszystko przez kontrowersyjne działania Ekstraklasy
  3. Zmiany w regulaminie na złość Polsce? Trener reprezentacji jest wściekły
  4. Jeszcze nie wszystko stracone. Reprezentant Polski może pojechać na Euro
  5. Zbigniew Boniek wskazał swojego następcę. Działacz niebawem ogłosi start
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News