PZPN
Beata Zawadzka/East News
Autor Piotr Mika - 13 Października 2020

Kto zastąpi selekcjonera reprezentacji Polski? Pojawił się zaskakujący kandydat

PZPN musi w najbliższych dniach wybrać zastępcę dla Czesława Michniewicza, który opuszcza reprezentację Polski U-21. Obecny selekcjoner polskiej młodzieżówki po meczu z Bułgarią U-21 odejdzie ze stanowiska i skupi się na pracy w Legii Warszawa. Później naszą kadrę do lat 21 może przejąć trener, którego raczej nikt się nie spodziewał.

PZPN nie ogłosił jeszcze decyzji o tym, kto zastąpi Czesława Michniewicza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski U-21. Wcześniej dużo mówiło się o tym, że zastąpić go ma trener kadry U-20, Jacek Magiera. Teraz jednak pojawiła się inna, zaskakująca kandydatura.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Agnieszki Radwańskiej, spadliśmy z krzeseł. To legenda polskiego sportu
  2. Już niedługo mieszkańcy bloków mogą przeżyć niemałe zaskoczenie. Budynki przejdą nietypową modernizację
  3. Fatalne wiadomości dla polskich skoczków narciarskich. Usłyszeli już złe wieści, czeka ich trudna walka
Arkadiusz Milik przerwał milczenie. Polak ujawnia fakty, które kompromitują NapoliArkadiusz Milik przerwał milczenie. Polak ujawnia fakty, które kompromitują NapoliCzytaj dalej

PZPN postawi na mniej doświadczonego selekcjonera?

Kilka tygodni temu wielu kibiców zaskoczyła informacja, że selekcjoner polskiej młodzieżówki zdecydował się na przyjecie oferty Legii Warszawa. Czesław Michniewicz początkowo łączył funkcję zarówno pierwszego trenera mistrza Polski jak i kadry U-21. Szybko jednak doszło do sytuacji, która jasno pokazała, że w piłce nożnej takie rozwiązanie nie jest dobre na dłuższą metę.

W piątek 9 października swoje mecze rozgrywała zarówno Legia Warszawa jak i reprezentacja Polski U-21. Czesław Michniewicz musiał zdecydować, na którym meczu pojawi się osobiście. Niestety, jego obecność na spotkaniu kadry młodzieżowej z Serbią nie przyniosła naszym piłkarzom szczęścia, którzy przegrali i praktycznie straciła szansę na bezpośredni awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy.

13 października Czesław Michniewicz po raz ostatni poprowadzi reprezentację Polski do lat 21, która zmierzy się z rówieśnikami z Bułgarii. Wydawało się, że po tym spotkaniu zostanie on zastąpiony przez Jacka Magierę, jednak portal meczyki.pl poinformował o innym ruchu PZPN-u.

Iga Świątek zarobiła prawdziwą fortunę. Od razu wyda kilkaset tysięcy złotych, wiemy na coIga Świątek zarobiła prawdziwą fortunę. Od razu wyda kilkaset tysięcy złotych, wiemy na coCzytaj dalej

Były trener Wisły Kraków może przejąć stery w kadry młodzieżowej

Jak podaje Tomasz Włodarczyk PZPN chce oddać kadrę młodzieżową w ręce Macieja Stolarczyka, który obecnie prowadzi reprezentację Polski U-17. Stolarczyk z pewnością nie posiada takiego doświadczenia jak Jacek Magiera, jednak pracuje w strukturach polskiego związku od kilku lat i dobrze zna jego realia.

Maciej Stolarczyk swoją karierę zaczynał jako asystent trenera w Pogoni Szczecin, później zaś chwilowo prowadził ten zespół samodzielnie. W kolejnych latach znów pracował jako drugi trener, a także dyrektor sportowy portowców. Od 2015 roku pracuje w PZPN-ie, w którym prowadził kadry: U-20, U-19, a obecnie U-17. W międzyczasie prowadził także zespół Wisły Kraków, ale w tym roku wrócił do prowadzenia juniorskich zespołów reprezentacyjnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  2. NASA udostępniła niesamowite nagranie. Widok zapiera dech w piersi, planeta jest gigantyczna
  3. Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Agnieszki Radwańskiej, spadliśmy z krzeseł. To legenda polskiego sportu
  4. Marcin Najman nagle pojawił się na antenie TVP i wygłosił pilny apel o pomoc. Jego słowa wzruszyły tysiące widzów
  5. Arkadiusz Milik dostał kolejną propozycję transferową. Jeszcze nie wszystko stracone?
  6. Spotkali się tuż po narodzinach. 24 lata później ich losy przez przypadek połączyły się ponownie

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News