Ranking FIFA
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Września 2020

Wiemy, jak będzie wyglądał ranking FIFA. Zwycięstwo z Bośnią i Hercegowiną nie pomogło

Ranking FIFA to zestawienie, które oddaje aktualny układ sił piłkarskiego świata. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądało najnowsze zestawienie, które ukaże się już we wrześniu. Polscy kibice, którzy liczyli, że po meczach Ligi Narodów z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną pozycja naszej reprezentacji ulegnie poprawie, będą rozczarowani. 

Ranking FIFA zaktualizowany po meczach w Lidze Narodów ukaże się już w tym miesiącu. Reprezentacja Polski, która ma za sobą porażkę z Holandią oraz zwycięstwo w meczu z Bośnią i Hercegowiną ku rozczarowaniu kibiców niestety nie będzie miała powodów do zadowolenia.

Ranking FIFA. Znamy miejsce Polaków

Za nami mecze reprezentacji w ramach Ligi Narodów, co oznacza, że aktualizacji ulegną aktualne rankingi FIFA. We wrześniu ukaże się kolejne już zestawienie przygotowane przez Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej. Choć oficjalnego rankingu jeszcze nie ma, to portal football-rankings.info podał informację, jak będzie on się przedstawiał po ostatnich meczach drużyn narodowych.

Przypomnijmy, że w poprzednim zestawieniu FIFA, reprezentacja Polski zajmowała 19. miejsce. Kibice mieli nadzieję, że “Biało-Czerwoni” w meczach z Holandią, a także Bośnią i Hercegowiną zaprezentują się z dobrej strony i być może uda im się awansować jeszcze wyżej. Ostatecznie po słabej grze Polacy ulegli Holendrom 0:1 i wygrali z Bośniakami 2:1. Takie wyniki nie poprawią sytuacji kadry.

Kadra Jerzego Brzęczka nie ma powodów do zadwolenia

Reprezentacja Polski zdaniem football-rankings.info pozostanie na zajmowanym do tej pory 19. miejscu. Tuż przed nami uplasowała się Szwecja, a za nami sklasyfikowany został Senegal. Bez większych zmian obyło się również w czołówce zestawienia FIFA. Tam od jakiegoś czasu panują Belgowie, którzy wyprzedzają aktualnych mistrzów świata, czyli Francuzów. Najniższy stopień podium przypadł natomiast Brazylii.

Nasi niedawni rywale, czyli Holendrzy są na trzynastym miejscu w rankingu, natomiast Bośnia i Hercegowina zanotowała spadek i wylądowała na 50. pozycji. Następny mecz podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrają w październiku z Włochami, którzy w ocenie FIFA zajmują 12. miejsce.

Źródło: Sport.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News