Przeprosiny Marcin Gortat
Real Madryt koronawirus
facebook.com/RealMadrid
Autor Łukasz Kowalski - 2 Lutego 2021

Z ostatniej chwili. Prezes Realu Madryt zakażony koronawirusem

Real Madryt w ostatnich dniach przechodzi przez trudniejszy okres. Zespół spisuje się poniżej oczekiwań, a do tego w klubie pojawiają się kolejne przypadku zakażenia koronawirusem. Niedawno pozytywny wynik testów otrzymał trener zespołu Zinedine Zidane, a we wtorek klub poinformował, że wirusa wykryto u prezydenta klubu Florentino Pereza.

  • Real Madryt w ostatnim czasie zmaga się z problemami na boisku i poza nim
  • We wtorek klub poinformował, że zakażony koronawirusem jest Folrentino Perez
  • Niedawno zakażenie przeszedł trener zespołu Zinedine Zidane

Real Madryt w ostatnich tygodniach po raz drugi w tym sezonie przechodzi przez kryzys formy. Królewscy nie przekonują swoją grą, a do tego w styczniu zaliczyli zaledwie dwa zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach.

Do tego klub musi się zmagać z koronawirusem w swoich szeregach. We wtorek Real Madryt za pomocą strony internetowej przekazał, że pozytywny wynik badań otrzymał prezydent Królewskich Florentino Perez.

Real Madryt poinformował o zakażeniu koronawirusem u prezydenta klubu

- Real Madryt pragnie poinformować, że Florentino Pérez uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. To były okresowe badania. Nasz prezes nie wykazał wcześniej żadnych objawów - napisali mistrzowie Hiszpanii w oświadczeniu.

Jednocześnie klub poinformował, że lekarze przez cały czas będą monitorowali stan zdrowia prezydenta klubu. Prezydent Realu Madryt wróci do pracy po uzyskaniu dwóch z rzędu negatywnych wyników badań na koronawirusa.

To kolejna z kluczowych postaci Realu, która w ostatnim czasie otrzymała pozytywny wynik testów na koronawirusa. Kilka dni temu Królewscy poinformowali, że zakażony jest trener zespołu Zinedine Zidane.

Francuski szkoleniowiec zakończył domową izolację w miniony wtorek i prowadzi już zajęcia z zespołem. Podczas jego nieobecności opiekę nad drużyną sprawował jego wieloletni asystent David Bettoni.

Kolejny przypadek koronawirusa w Realu Madryt

To kolejny przypadek koronawirusa w zespole Realu Madryt w obecnym sezonie. Wcześniej zakażenie przechodzili Mariano Diaz, Eder Militao, Casemiro, Eden Hazard, Martin Odegaard i Luka Jović, zanim przenieśli się na wypożyczenie, odpowiednio do Arsenalu Londyn i Eintrachtu Frankfurt.

Królewscy w obecnym sezonie po 20. kolejkach zajmują trzecie miejsce z La Liga z dorobkiem 40. punktów. Taki sam dorobek punktowy ma druga FC Barcelona. Do liderującego Atletico mistrzowie Hiszpanii tracą 10 "oczek", ale Los Colchoneros mają jeden mecz rozegrany mniej.

Rozczarowująca postawa Królewskich w ostatnich tygodniach spowodowała, że w mediach pojawiają się informacje na temat przyszłości francuskiego szkoleniowca. We wtorek sytuację Zidane'a w ostatnich dniach wyjaśnił dziennikarz "Marki" Carlos Carpio.

Dziennikarz wyjawił, że klub podjął decyzję, że Francuski szkoleniowiec pozostanie na stanowisku bez względu na wyniki. Z zespołem ma się rozstać po zakończeniu sezonu, a drużyna ma przejść gruntowne zmiany pod wodzą nowego szkoleniowca.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News