Real Madryt
AFP/EAST NEWS
Autor - 22 Grudnia 2020

Iker Casillas wraca do Realu Madryt. Dostanie zupełnie nową rolę, kibice nie kryją radości

Real Madryt ponownie wita swoją legendę. Po kilku latach na Bernabeu wraca Iker Casillas, tym razem jednak w zupełnie nowej roli. Słynny bramkarz będzie teraz pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego Fundacji Realu Madryt.

  • Iker Casillas wraca do Realu Madryt
  • Były bramkarz będzie teraz pracował dla klubowej fundacji
  • Casillas to legenda Królewskich
  • Zagrał w ponad 700 meczach, na koncie ma mnóstwo tytułów.

Real Madryt ponownie zatrudnił Ikera Casillasa. Hiszpan wraca do macierzystego klubu po kilku latach rozłąki. Przez blisko dwadzieścia lat bronił bramki Królewskich, a dziś jest już na sportowej emeryturze i czas na inne wyzwania. Casillas dostał posadę w Fundacji Realu Madryt, gdzie będzie pełnił rolę zastępcy dyrektora generalnego.

Real Madryt. Wraca Iker Casillas

Jako piłkarz Iker Casillas rozstał się z Królewskimi w 2015 roku. Po pięciu latach wraca na Bernabeu, ale nie w stroju bramkarskim, tylko w garniturze. Zatrudnianie swoich byłych piłkarzy to bardzo częsty zabieg, praktykowany przez praktycznie wszystkie kluby. Najczęściej dają one pracę jako trener, dyrektor sportowy lub na innych stanowiskach związanych z funkcjonowaniem zespołu. Tymczasem Casillas będzie nieść pomoc, co doskonale się wiąże z jego przydomkiem, jakim określano go w trakcie kariery - "Święty Iker".

Od dziś będzie on zastępcą dyrektora generalnego w Fundacji Realu Madryt. O tej decyzji klub poinformował kibiców w specjalnym komunikacie. - Real Madryt komunikuje, że Iker Casillas dołącza do Fundacji Realu Madryt jako zastępca dyrektora generalnego - czytamy w oświadczeniu aktualnych mistrzów Hiszpanii.

Do tej informacji nawiązał sam piłkarz za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Casillas jest szczęśliwy z nowej pracy i pełen zapału, cieszy się, że wraca do swojego domu. - Jestem dumny z powrotu do domu. Podchodzę do tego nowego wyzwania z maksymalną nadzieją i chęciami. Dziękuję za przywitanie - napisał słynny bramkarz.

Fundacja Realu Madryt powstała w 1997 roku. Od początku istnienia niesie pomoc najbardziej potrzebującym, działając na czterech płaszczyznach - sportowej, edukacyjnej i kulturalnej, pomocy społecznej oraz instytucjonalnej. Jej działania pomagają rozwijać pasję do sportu najuboższym ludziom na całym świecie. Przez sport chcą także edukować tych, którzy nie mają możliwości się uczyć i nie mają odpowiedniego dostępu do edukacji.

Real Madryt. Legenda znów w klubie

Iker Casillas to żywa legenda Realu Madryt. Jest on wychowankiem klubu, do którego dołączył w wieku dziewięciu lat, po tym jak na treningi zapisał go ojciec. W pierwszym zespole debiutował bardzo wcześnie, bo w wieku osiemnastu lat. Zespół opuścił po szesnastu latach, w ciągu których rozegrał 725 spotkań. Aż 264 z nich zakończył bez utraty gola.

Jego gablota pucharów zdobytych w barwach Królewskich jest ogromna. Na koncie ma pięć tytułów mistrza Hiszpanii. Trzykrotnie triumfował w Lidze Mistrzów. Pierwsze zwycięstwo odniósł nie mając jeszcze dwudziestu lat. Ostatni tytuł zdobył w historycznym finale w 2014 roku w Lizbonie. To spotkanie zostało zapamiętane nie tylko ze względu na jego przebieg, ale i fakt, że dla Realu było to dziesiąte zwycięstwo w tych rozgrywkach. Dołożył jeszcze dwa Puchary Hiszpanii oraz inne, mniej prestiżowe trofea - Klubowe Mistrzostwa Świata, dwa Superpuchary Europy oraz cztery Superpuchary Hiszpanii.

Odszedł do FC Porto. W barwach portugalskiego zespołu wciąż prezentował wysoki poziom. Był podstawowym bramkarzem drużyny, dla której zagrał 156 meczów, w których 74 razy zachowywał czyste konto. Do swojej kolekcji tytułów dołożył jedno mistrzostwo Portugalii oraz dwa superpuchary kraju.

W 2019 roku, podczas jednego z treningów przeszedł zawał serca. Chciał wrócić do gry, lecz ostatecznie zakończył karierę. Wciąż chciał być blisko futbolu. Na początku roku zgłosił swoją kandydaturę na stanowisko szefa hiszpańskiej federacji piłkarskiej, lecz nic z tego nie wyszło.

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News