Reprezentacja Niemiec
Moritz Mueller
Autor - 8 Października 2020

Reprezentacja Niemiec w ogniu krytyki. Legenda futbolu wskazała winnego

Reprezentacja Niemiec w ostatnim czasie nie radzi sobie tak, jak mogliby oczekiwać tego jej kibice. Mistrzowie świata z 2014 roku wyglądają coraz gorzej i w ostatnim czasie nie potrafią nawet wygrać meczu. W ostatnim spotkaniu towarzyskim Niemcy zremisowali z Turcją 3:3, mimo że trzykrotnie to oni prowadzili. Legendarny piłkarz wskazuje, kto jest winny niekorzystnym wynikom.

Reprezentacja Niemiec podobnie jak nasza kadra zaliczyła bardzo słaby występ na mistrzostwach świata w 2018 roku, a później również w pierwszej edycji Ligi Narodów. Wieloletni szkoleniowiec niemieckiej drużyny, Joachim Loew, szuka sposobu na przywrócenie blasku jego drużynie, jednak jak pokazują ostanie mecze, niewiele z tego wychodzi.

Reprezentacja Niemiec wciąż w marazmie

Co prawda nasi zachodni sąsiedzi bez większych problemów awansowali na mistrzostwa Europy, to ostatnio ich gra nie rzuca na kolana. We wrześniowych meczach Ligi Narodów reprezentacja Niemiec mierzyła się z Hiszpanią oraz Szwajcarię. O ile remis 1:1 z La Roją można zrozumieć, o tyle taki sam wynik w spotkaniu ze Szwajcarami może dziwić. Zwłaszcza że w obu tych przypadkach to Niemcy prowadzili.

Kolejna fala krytyki spadła na kadrę naszych zachodnich sąsiadów spadła po ostatnim, towarzyskim spotkaniu z Turcją. Trzykrotnie reprezentacja Niemiec prowadziła w tym spotkaniu i trzykrotnie je traciła. Jeden z byłych niemieckich piłkarzy, a obecnie ekspert jest pewien, że zła dyspozycja mistrzów świata z 2014 roku to przyczyna błędnych decyzji, zwłaszcza personalnych, trenera Joachima Loewa.

Ostre słowa legendarnego piłkarza

Po raz kolejny selekcjonera niemieckiej reprezentacji krytykuje były piłkarz Lothar Matthaeus. Twierdzi on, że Loew nie potrafi dobrać odpowiedniego składu oraz taktyki. - Kolejny raz taktyczne błędy Loewa kosztowały nas zwycięstwo. W tym roku prowadzenie w meczu tracimy już piąty raz. Znów dzieje się tak przez błędy Loewa - powiedział po meczu z Turcją Lothar Matthaeus.

- Jestem zdumiony, że piłkarze tacy jak Schulz grają w reprezentacji Niemiec, choć nie mają miejsca w swoich klubach. Właśnie dlatego nikt nie włącza telewizji, gdy gra reprezentacja - dodał legendarny piłkarz. Reprezentacja Niemiec szansę na rehabilitację dostanie już w piątek, gdy zagra z Ukrainą w ramach Ligi Narodów UEFA.

SURÓWKA Z OGÓRKÓW, KTÓRA STRĄCI Z PODIUM MIZERIĘ<

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News