Przeprosiny Marcin Gortat
Reprezentacja Polski siatkówka
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 9 Stycznia 2021

Ogromna kara dla byłego trenera reprezentacji Polski. Posypały się wulgaryzmy, aż trudno uwierzyć

Reprezentacja Polski w siatkówce przyciąga najlepszych trenerów na świcie. Teraz jeden z byłych selekcjonerów Biało-Czerwonych usłyszał wyrok w swojej sprawie. Komisja Polskiej Ligi Siatkówki ukarała szkoleniowca Vervy Warszawa Orlen Paliwa, Andreę Anastasiego karą pieniężną i zawieszeniem na cztery spotkania za wulgarne zachowanie z listopada.

  • Reprezentacja Polski w siatkówce od lat przyciąga najlepszych trenerów na świecie
  • Były trener polskiej kadry usłyszał wyrok w swojej sprawie
  • W listopadzie Andrea Anastasi wulgarnie obraził jednego z graczy drużyny przeciwnej
  • Włoski trener będzie musiał zapłacić dotkliwą karę finansową, a do tego został zawieszony na cztery spotkania

Reprezentacja Polski w siatkówce od lat jest jedną z najlepszych na świcie. Nie dziwi zatem fakt, że z Biało-Czerwonymi chcą pracować najlepsi specjaliści. Teraz jeden z byłych selekcjonerów polskiej kadry, Andrea Anastasi ma problemy.

Włoski szkoleniowiec słynie ze swoje go temperamentu, ale jego wybuch z listopada nie mógł się obejść bez konsekwencji. W trakcie meczu ligowego prowadzonej przez siebie Vervy Warszawa Orlen Paliwa z Aluronem Zawiercie Anastasi w wulgarny sposób obraził jednego z graczy rywali.

Reprezentacja Polski w siatkówce. Były selekcjoner Biało-Czerwnocy usłyszał wyrok w swojej sprawie

Były selekcjoner reprezentacji Polski nie utrzymał nerwów na wodzy po jednym z zagrań Artura Szalpuka. Piłka posłana przez polskiego przyjmującego dotknęła Piotra Orczyka. Anastasi w przypływie emocji zaczął przeklinać i nazwał siatkarza rywali "kuta**głową pałą".

Sprawa trafiła do Komisji dyscyplinarnej Polskiej Ligi Siatkówki. W piątek 8 stycznia kibice poznali jej werdykt w sprawie włoskiego szkoleniowca. Swoją decyzję o karze dla Anastasiego PLS opublikował na stronie internetowej.

- Komisja Dyscyplinarna postanowiła na podstawie § 110 ust. 3 w zw. § 61 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS ogłosić orzeczenie dyscyplinarne w formie komunikatu na stronie internetowej Zarządzającego Ligą Zawodową - napisano na wstępie.

- Komisja wymierzyła obwinionemu Andrei Anastasiemu karę pieniężną w wysokości 15.000 (piętnaście tysięcy) złotych oraz karę okresowego zawieszenia w prawach na okres 4 (czterech) meczów. Wykonanie kary okresowego zawieszenia w prawach Komisja Dyscyplinarna warunkowo zawiesiła na okres 9 (dziewięciu) miesięcy. Orzeczenie jest nieprawomocne - ogłoszono.

PLS wymierzył karę byłemu selekcjonerowi reprezentacji Polski

Anastasi do zespołu z Warszawy trafił w 2019 po latach spędzonych jako szkoleniowiec Trefla Gdańsk. Z warszawskim zespołem ubiegły sezon zakończył na drugim miejscu. W obecnym Orlen Warszawa Verva Paliwa po 16. meczach zajmuje 6. miejsce.

Anastasi jest jednym z najbardziej utytułowanych włoskich siatkarzy i trenerów. Jako zawodnik zdobywał mistrzostwo świata, Europy oraz Ligę Światową. Na koncie ma także trzy triumfy w Pucharze CEV.

Jako trener do największych sukcesów poprowadził reprezentację swojego kraju. Na przełomie wieków Anastasi zrobił z Włochów jedną z najlepszych drużyn na świecie. Z Italią zdobył mistrzostwo Europy w 1999 roku, wicemistrzostwo Europy w 2001 roku, brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney oraz dwukrotnie wygrywał Ligę Światową w 1999 i 2000 roku.

Do reprezentacji Polski trafił w 2011 roku. Anastasi poprowadził Biało-Czerwonych do złota i brązu Ligi Światowej, a także srebra Pucharu Świata i brązu mistrzostw Europy. Razem z Polakami doszedł do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Londynie. Z polską kadrą pożegnał się jesienią 2013 roku.

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News