Reprezentacja Polski
Beata Zawadzka/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Grudnia 2020

Poznaliśmy najnowszy ranking FIFA. Które miejsce zajmuje Polska?

Reprezentacja Polski ma za sobą ostatnie mecze w tym roku. W listopadzie podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzyli się z Włochami i Holandią w Lidze Narodów. Biało-Czerwoni oba spotkania przegrali i zakończyli rywalizację w rozgrywkach pod egidą UEFA. Właśnie dowiedzieliśmy się, które miejsce nasza kadra zajęła po tych występach w grudniowym rankingu FIFA.

    • FIFA opublikowała grudniowy ranking drużyn narodowych
  • Polska zachowała swoją dotychczasową pozycję
  • Dowiedzieliśmy się, które miejsca przypadły najbliższym rywalom Polaków
  • Na czele rankingu nadal znajduje się Belgia

Reprezentacja Polski poznała swoje miejsce w najnowszym rankingu FIFA, Poznaliśmy także miejsca, na których znajdują się najbliżsi rywale Biało-Czerwonych w eliminacjach mistrzostw świata, a także Mistrzostwach Europy.

Reprezentacja Polski poznała miejsce w rankingu FIFA

Podopieczni Jerzego Brzęczka zakończyli już występy w tym roku. Polacy w listopadowych meczach zdołali odnieść zwycięstwo w towarzyskim meczu nad Ukrainą. Niestety przegraliśmy istotne pojedynki z Włochami i Holandią w Lidze Narodów.

Kadra musiała zmierzyć się z ogromną krytyką zwłaszcza po meczu w Italii. Polacy nie byli w stanie zagrozić bramce rywali. Przez 90. minut nie oddali ani jednego celnego strzału i zasłużenie przegrali 0:2.

Z Holandią było już nieco lepiej. Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie po pięknej akcji Kamila Jóźwiaka. Nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia i przegrali ostatecznie 1:2.

Po listopadowych spotkaniach tradycyjnie zaktualizowano ranking FIFA. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak aktualnie wygląda układ sił narodowych reprezentacji i na którym miejscu znalazła się nasza drużyna.

Polska nadal zajmuje 19. miejsce w rankingu FIFA. Tuż za naszą kadrą sklasyfikowani zostali Szwedzi, z którymi zmierzymy się już za kilka miesięcy podczas Mistrzostw Europy. Najwyżej z rywali Polaków są Hiszpanie. Mistrzowie świata z 2010 roku zajmują szóste miejsce. Ostatni rywal Polaków, czyli Słowacja, jest 33.

Na których miejscach są rywale Polaków w el. MŚ 2022?

Z rankingu możemy dowiedzieć się także, na których miejscach wylądowali rywale reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2022. W poniedziałek poznaliśmy te drużyny podczas losowania, które odbyło się w Zurychu. Polacy trafili na Anglię, Węgry, Albanię, Andorę i San Marino.

Nikogo nie zaskoczy fakt, że najwyżej znalazła się Anglia. “Synowie Albionu” to jedna z najlepszych obecnie reprezentacji narodowych świata, dlatego przypadło im wysokie miejsce czwarte. Wyprzedzają ich tylko Belgowie, Francuzi i Brazylijczycy.

Pozostali rywale Polaków znaleźli się na następujących miejscach: Węgry - 40. miejsce, Albania - 66. miejsce, Andora - 151. miejsce i San Marino - 210. miejsce (ostatnie w rankingu).

Źródło: FIFA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News