Reprezentacja Polski
Beata Zawadzka/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Listopada 2020

Bunt w reprezentacji Polski. Nie tylko Robert Lewandowski ma dość Jerzego Brzęczka, jego posada wisi na włosku

Reprezentacja Polski już w środę rozegra kolejne spotkanie w Lidze Narodów. Po blamażu w meczu z Włochami Biało-Czerwoni zmierzą się z Holandią. Mecz ten zadecyduje nie tylko o rozstrzygnięciach w naszej grupie, ale także najprawdopodobniej o przyszłości Jerzego Brzęczka. Pojawiły się informacje, że kluczowi piłkarze naszej kadry mają już dość obecnego selekcjonera i jego posada wisi na włosku.

Reprezentacja Polski już jutro zmierzy się w Chorzowie z Holandią. Nasi piłkarze będą walczyć o ewentualny awans do dalszej fazy rozgrywek, a selekcjoner Jerzy Brzęczek o swoją posadę. Tak zaskakujące informacje podał dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Reprezentacja Polski podzielona, piłkarze mają dość Jerzego Brzęczka

Nie milkną echa blamażu polskiej reprezentacji w niedzielnym meczu z Włochami. Po porażce 2:0 w kompromitującym stylu, w mediach rozpętała się prawdziwa burza. Wygląda na to, że może jej nie przetrwać selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Pojawiły się doniesienia, że sami piłkarze naszej kadry nie chcą już dłużej pracować z obecnym selekcjonerem. Grupa bardzo ważnych dla naszej drużyny narodowej zawodników domaga się podobno zmiany. Na czele niezadowolonych graczy stoi Robert Lewandowski.

O nie najlepszych relacjach pomiędzy Lewandowskim i Jerzym Brzęczkiem mówiło się już od dawna. Spekulacje potwierdził wywiad, jakiego “Lewy” udzielił po meczu z Włochami. Wymowna cisza, a następnie wypowiedź o brakach polskiej drużyny, to jawne uderzenie w selekcjonera Brzęczka.

- Taktycznie wyglądaliśmy słabo. Przed nami dużo rzeczy do poprawy, szczególnie w treningu. Dzisiejsze spotkanie pokazało, że przy takim przygotowaniu do meczu ciężko będzie nam rywalizować z takimi drużynami jak Włochy - stwierdził kapitan Biało-Czerwonych.

Brzęczek zagra o swoje stanowisko w meczu z Holandią

W poniedziałek pojawił się komunikat o tym, że Lewandowski nie wystąpi prawdopodobnie w meczu z Holandią. Powodem tego ma być uraz mięśniowy, jednak nie brakuje głosów, że zawodnik w ten sposób został ukarany za swoją wypowiedź na temat trenera Jerzego Brzęczka.

Robert Lewandowski nie jest jednak osamotniony w swojej ocenie pracy selekcjonera. Jak poinformował na Twitterze dyrektor redakcji TVP Sport Marek Szkolnikowski, w kadrze jest więcej zawodników, którzy mają dość pracy z Jerzym Brzęczkiem. Zdaniem Szkolnikowskiego, środowe starcie z Holandią będzie dla Brzęczka meczem o utrzymanie stanowiska.

- Z tego co słyszę, relacje Roberta Lewandowskiego z Jerzym Brzęczkiem są od dawna mniej niż przyjazne. Lewy ma dość. I kilku innych bardzo ważnych zawodników tej reprezentacji podobnie. Mecz z Holandią rozstrzygnie przyszłość selekcjonera - napisał Szkolnikowski.

- Oni kochają reprezentację i bardzo szanują, dlatego chcą zrobić coś dużego na Euro, ale do tego potrzebują lepszego trenera - dodał po chwili dyrektor TVP w odniesieniu do grupy piłkarzy, którzy chcą zwolnienia trenera Brzęczka. Pozostaje nam zatem czekać na rozwój wydarzeń.

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News