reprezentacja Polski Brzęczek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 18 Stycznia 2021

Piłkarze reprezentacji Polski zareagowali na zwolnienie Brzęczka. Padły mocne słowa, byli zaskoczeni

Reprezentacja Polski od poniedziałku jest bez selekcjonera. PZPN po godzinie 12 ogłosił, że Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Biało-Czerwonych. Decyzja władz polskiej piłki zaskoczyła nie tylko kibiców i dziennikarzy, ale okazuje się, że także najważniejszych działaczy PZPN-u i samych reprezentantów. Polscy piłkarze w rozmowie z mediami nie kryli zaskoczenia ruchem Zbigniewa Bońka. Nie obyło się bez ostrych słów.

  • Reprezentacja Polski w piłce nożnej jest bez selekcjonera po tym, jak prezes PZPN-u Zbigniew Boniek zwolnił Jerzego Brzęczka
  • W ostatnich tygodniach nic nie wskazywało na to, że trener Brzęczek może pożegnać się z posadą
  • Zaskoczeni zwolnieniem selekcjonera byli sami piłkarze reprezentacji Polski
  • Niektórzy z nich w ostrych słowach skomentowali decyzję prezesa Bońka

Reprezentacja Polski do najbliższych meczów będzie podchodziła już z nowym selekcjonerem. W poniedziałek po południu władze Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformowały o zwolnieniu dotychczasowego selekcjonera Jerzego Brzęczka.

W ostatnich tygodniach nic nie wskazywało na to, że szkoleniowiec może pożegnać się z posadą. Jeszcze niedawno Zbigniew Boniek zapewniał, że polska do mistrzostw Europy przystąpi pod wodzą trenera Brzęczka. Okazuje się, że z tych zapewnień nic nie zostało.

Reprezentacja Polski od poniedziałku jest bez selekcjonera

Media podają, że Boniek podjął decyzję samodzielnie, bez konsultacji ze współpracownikami. Prezes PZPN-u po dogłębnej analizie uznał, że trener Brzęczek nie daje gwarancji rozwoju polskiej reprezentacji. O swojej decyzji poinformował szkoleniowca osobiście podczas spotkania w siedzibie związku.

Decyzja prezesa Bońka była zaskoczeniem nie tylko dla kibiców i dziennikarzy. O niczym nie wiedzieli także piłkarze reprezentacji Polski. WP Sportowe Fakty informuje, że niektórzy z nich przyznali, że o zwolnieniu trenera Brzęczka dowiedzieli się z internetu.

Serwis podaje, że niektórzy piłkarze byli tak zaskoczeni, że dopytywali dziennikarzy o powody zwolnienia. - Nie mam pojęcia, skąd taka decyzja i dlaczego teraz - usłyszał od jednego z kadrowiczów Mateusz Skwierawski.

Dziennikarz podaje, że wszyscy jego rozmówcy są zaskoczeni takim obrotem spraw. - Jestem w szoku - napisał jeden z Biało-Czerwonych. Nie zabrakło także ostrych komentarzy. - Masakra - napisał jeden z kadrowiczów. - Prezes Boniek szaleje - dodał.

Piłarze kadry zaskoczeni nagłym zwolnieniem Brzęczka

- Jeszcze wczoraj pisaliśmy z chłopakami, czyli innymi reprezentantami, na grupie w telefonicznej aplikacji. Temat zwolnienia w ogóle nie był grany, poruszany, nikt się nie zająknął, bo nikt nic nie wiedział. Naprawdę! To musiała być akcja top secret. Mało tego, kilku z nas, w weekend umawiało się na odwiedziny asystentów trenera Brzęczka w naszych klubach. A tu taka bomba - powiedział anonimowo "Przeglądowi Sportowemu" jeden z kadrowiczów.

Zaskoczeni decyzją prezesa Bonka byli także jego najbliżsi współpracownicy. Wiceprezes PZPN Cezary Kulesza, który obecnie przebywa w Turcji, przyznał w rozmowie ze Sport.pl, że o zwolnieniu trenera Brzęczka dowiedział z internetu.

- Muszę przyznać, że o tym wszystkim dowiedziałem się przed chwilą z internetu. Przebywam w Turcji i trudno mi teraz komentować to, co się wydarzyło. O szczegóły i powody tej decyzji trzeba pytać prezesa Zbigniewa Bońka - zdradził działacz.

Prezes Boniek zapowiedział, że więcej szczegółów na temat zwolnienia trenera Brzęczka poda w czwartek na konferencji prasowej. Szef PZPN-u zapowiedział jednocześnie, że wtedy nie poznamy jeszcze nazwiska nowego selekcjonera polskiej kadry.

Gamingowe Newsy - rok 2021 rozpoczęty z przytupem!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News