Jerzy Brzęczek
Youtube
Autor - 26 Lutego 2020

Znamy nazwisko następcy Jerzego Brzęczka? Kandydat na prezesa PZPN nie ma wątpliwości

Reprezentacja Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka bez większych kłopotów awansowała na Euro 2020. Mistrzostwa Europy będą prawdziwym testem kadry. Co jeśli nasi zawodnicy zawiodą? Kandydat na prezesa PZPN Marek Koźmiński wskazał potencjalnego następcę Brzęczka.

Wybory na prezesa PZPN odbędą się jeszcze w tym roku. Jedynym kandydatem na następcę Zbigniewa Bońka pozostaje dotychczasowy wiceprezes związku, Marek Koźmiński. Były piłkarz Brescii i Udinese wskazał, kto może zostać następnym selekcjonerem polskiej kadry narodowej.

Reprezentacja Polski z nowym trenerem? Koźmiński wskazał kandydata

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Koźmiński został zapytany o Michała Probierza, z którym występował w barwach Górnika Zabrze. Kandydat na prezesa PZPN stwierdził, że byłby on dobrym następcą Brzęczka. - W dłuższej perspektywie zapewne tak. Kładę nacisk na tę dłuższą perspektywę, bo całkowicie wierzę w projekt z Jurkiem Brzęczkiem. Michał ma bardzo cenną cechę, która przydaje się w pracy selekcjonera - umiejętność dogadania się z gwiazdą - powiedział.

Koźmiński wskazywał na doświadczenie Probierza, które zdobył jako trener klubów Ekstraklasy. - Michał miał bezcenną lekcję w czasach, gdy pracował w Wiśle Kraków. Zderzył się z nowymi problemami i myślę, że później bazował na tym doświadczeniu. Selekcjoner musi umieć szybko przystosować się do nowej roli - ocenił.

Probierz jak Nawałka?

Koźmiński porównał warsztat Probierza do Adama Nawałki, czyli trenera który jako jedyny w ostatnich latach odniósł sukces z reprezentacją Polski. - Przypomnijmy sobie, jak to wyglądało w pierwszych miesiącach u Adama Nawałki. Generalnie trenerów dzieli się na trzy grupy: takich, którzy umieją uczyć dzieci i młodzież, trenerów - nauczycieli futbolu, łącznie z uczeniem na najwyższym szczeblu rozgrywek, oraz trenerów, którzy zarządzają drużyną. Ten przymiot jest potrzebny w dużych klubach i w reprezentacji - tłumaczył.

Obecnie Michał Probierz jest trenerem Cracovii Kraków. "Pasy" pod jego wodzą spisują się bardzo dobrze, zajmując drugie miejsce w tabeli polskiej Ekstraklasy. Cracovia traci 3 punkty do prowadzącej Legii Warszawa i ma 2 "oczka" przewagi nad trzecią Pogonią Szczecin.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News