Reprezentacja Polski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Listopada 2020

Poznaliśmy nowy ranking FIFA. Zmiana pozycji reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski ma za sobą ostatnie mecze w 2020 roku. Podopieczni Jerzego Brzęczka najpierw wygrali w towarzyskim meczu z Ukrainą, a następnie zanotowali dwie porażki w Lidze Narodów z Włochami i Holandią. Zmieniła się przez to pozycja Biało-Czerwonych w rankingu FIFA. Wiemy, które miejsce zajmuje obecnie nasza kadra.

Reprezentacja Polski następny mecz rozegra dopiero w marcu przyszłego roku. Drużyna Jerzego Brzęczka rozpocznie wówczas walkę o awans do mistrzostw świata w 2022 roku. Na razie jednak poznaliśmy miejsce naszej drużyny w najnowszym rankingu FIFA.

Syn Diego Maradony trafił na oddział intensywnej terapii. Jego stan jest ciężkiSyn Diego Maradony trafił na oddział intensywnej terapii. Jego stan jest ciężkiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  2. Uwaga, są nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Bardzo ważne zmiany, każdy rodzic powinien wiedzieć
  3. Dziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportu


Reprezentacja Polski zanotowała spadek w rankingu FIFA

Za nami ostatnie mecze reprezentacji Polski w 2020 roku. Nasi piłkarze zmierzyli się w meczu towarzyskim z Ukrainą i rozegrali dwa spotkania w ramach Ligi Narodów. Podopieczni Jerzego Brzęczka zanotowali jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Wygrać udało się w spotkaniu z Ukrainą. Mecz ten jednak nie miał większego znaczenia. Znacznie bardziej istotne były konfrontacje z Włochami i Holendrami. Niestety Polacy zagrali słabo i przegrali oba spotkania.

Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w swojej grupie Ligi Narodów i nie zagra w turnieju finałowym. Kolejne mecze czekają Biało-Czerwonych dopiero w marcu. Wówczas rozpoczną się eliminacje do mistrzostw świata w Katarze.

Na razie jednak dowiedzieliśmy się, jak listopadowe mecze wpłynęły na pozycję naszej reprezentacji w najnowszym rankingu FIFA. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej właśnie opublikowała najnowsze zestawienie. Polacy zanotowali spadek względem ostatniego notowania.

Polacy zostali sklasyfikowani na 19. miejscu. Oznacza to, że spadliśmy o jedną pozycję. W rankingu opublikowanym 22 października Biało-Czerwoni zajmowali 18. miejsce.

Skandaliczna okładka z Diego Maradoną. Niewiarygodne, że zrobili to dzień po jego śmierci (FOTO)Skandaliczna okładka z Diego Maradoną. Niewiarygodne, że zrobili to dzień po jego śmierci (FOTO)Czytaj dalej


Poznaliśmy miejsca rywali Polaków na Euro 2020 w rankingu FIFA

Tuż za plecami reprezentacji Polski znaleźli się nasi grupowi rywale na Euro 2020, czyli Szwedzi. Ekipa ze Skandynawii jest na miejscu 20. Inni nasi rywale, czyli Słowacy, zajęli 33. lokatę.

Najwyżej w rankingu FIFA spośród naszych rywali jest oczywiście Hiszpania. Mistrzowie świata z 2010 roku zajmują szóste miejsce. W pierwszej dziesiątce rankingu jest aż sześć drużyn z Europy.

Liderami pozostali Belgowie. Tuż za nimi są aktualni mistrzowie świata, czyli Francuzi. Najniższy stopień podium należy do Brazylii.

Źródło: FIFA

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Oficjalne oświadczenie znanego banku. Do zakupów może być potrzebny smartfon, wielkie zmiany
  2. Od 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodzianka
  3. Jan Tomaszewski opowiedział o swoim spotkaniu z Diego Maradoną. "To było po prostu niemożliwe"
  4. Nagłe zmiany w Pucharze Świata w skokach. Ulubieniec fanów zachorował, podjęto decyzję o zmianie
  5. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  6. Pijany kierowca i 18-letni diler zatrzymani na ulicy Puławskiej
  7. Decyzja ws. nieuczciwych praktyk pośredników handlu żywnością. Szykują się zmiany

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News