Reprezentacja Polski Piłka ręczna
ZeStadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 29 Stycznia 2021

Dramat reprezentanta Polski. Zerwał więzadła krzyżowe, czeka go wiele miesięcy przerwy

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w najbliższych spotkaniach będzie musiała sobie radzić bez jednego z najbardziej utalentowanych zawodników. W poniedziałkowym meczu mistrzostw świata z Niemcami (23:23) kontuzji doznał Maciej Majdziński. Lekarze potwierdzili najczarniejszy scenariusz. 24-latek po raz trzeci w karierze zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

  • Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w najbliższych meczach będzie musiała sobie radzić bez Macieja Majdzińskiego
  • 24-latek doznał kontuzji kolana w meczu mistrzostw świata przeciwko Niemcom (23:23)
  • Rozgrywający polskiej kadry po raz trzeci w karierze zerwał więzadła krzyżowe w kolanie
  • Zawodnika niemieckiego Bergischer zabraknie w kluczowych meczach eliminacji mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w najbliższych meczach będzie musiała sobie radzić bez jednego z ważniejszych zawodników. Poniedziałkowego meczu mistrzostw świata z Niemcami (23:23) nie był w stanie dokończyć Maciej Majdziński.

Zawodnik niedawno przeszedł kontuzję i selekcjoner Patryk Rombel stopniowo wprowadzał go do gry. Na mistrzostwach świata występował w każdym meczu, ale nie w pełnym wymiarze czasowym. To nie przeszkodziło mu w rzuceniu ośmiu goli.

Reprezentacja Polski osłabiona przed kluczowymi meczami eliminacji mistrzostw Europy

24-letni rozgrywający także mecz z Niemcami rozpoczął na ławce rezerwowych. Chwilę po wejściu na boisko w drugiej połowie upadł na parkiet i głośnym krzykiem wezwał służby medyczne. W kadrze do samego końca liczono, że to nic poważnego.

- To bardzo mnie boli. Mam tylko nadzieję, że nie spełni się najczarniejszy scenariusz. To wbrew logice, ale chcę w to wierzyć - mówił po meczu selekcjoner reprezentacji Polski. Na jego nieszczęście diagnoza potwierdziła najczarniejszy scenariusz.

Polscy piłkarze ręczni wylądowali w Polsce we wtorek. Zawodnik w czwartek przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, który potwierdził, że zawodnik zerwał więzadła krzyżowe przednie w kolanie. Do tego ma uszkodzoną łękotkę.

Informacje o stanie zdrowia polskiego rozgrywającego przekazał jego klub, niemiecki Bergischer. Klub w oświadczeniu podkreślił, że klub pozostaje w kontakcie ze sztabem medycznym reprezentacji Polski. To już trzecia taka kontuzja Majdzińskiego w karierze.

Kolejna ciężka kontuzja Macieja Majdzińskiego

Dla reprezentacji Polski mistrzostwa świata w Egipcie były najlepszym turniejem od 2015 roku. Wtedy w Katarze Biao-Czerwoni wywalczyli brązowy medal. Dwa lata później we Francji było już 17. miejsce, a na turniej w Danii i Niemczech w 2019 roku się nawet nie zakwalifikowali.

Na egipskim turnieju Polacy niemal do samego końca mieli szansę na awans do ćwierćfinału. W pierwszej fazie rozprawili się z Tunezją i Brazylią, a do tego jedną bramką przegrali z Hiszpanią. W kolejnej fazie pewnie wygrali z Urugwajem, przegrali z Węgrami, a na zakończenie turnieju zremisowali z Niemcami. Ostatecznie drużyna trenera Rombla zakończyła mistrzostwa na 13. miejscu.

Majdzińskiego zabraknie w meczach eliminacyjnych do mistrzostw Europy. Tam Polacy po dwóch wygranych meczach z Turcją prowadzą w grupie i są bliscy awansu na węgiersko-słowacki turniej.

Reprezentację trenera Rombla w eliminacjach czekają jeszcze cztery spotkania. W marcu i kwietniu zmierzą się z Holandią i Słowenią. Bezpośredni awans na turniej wywalczą dwie najlepsze ekipy z każdej grup.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News