Paulo Sousa zdradził, że zna bramkarza
YouTube - Łączy nas piłka
Autor Piotr Bernaciak - 28 Stycznia 2021

Paulo Sousa wie już, kto będzie pierwszym bramkarzem reprezentacji. Hierarchia w bramce jest ustalona

Paulo Sousa wie już, kto będzie bronił dostępu do polskiej bramki podczas jego kadencji. Selekcjoner zdradził, że zastanawiał się nad tą kwestią i podjął ostateczną decyzję. Co ważne, pozostała ona tajemnicą dla tysięcy polskich kibiców.

Paulo Sousa spotkał się dziś z polskimi dziennikarzami na pierwszej konferencji prasowej. Portugalczyk miał okazję opowiedzieć o tym, jakie ma plany na najbliższe miesiące współpracy z polską reprezentacją, odpowiedział również na wiele innych pytań dziennikarzy.

Portugalczyk zdradził między innymi, że zamierza w najbliższej przyszłości zakomunikować piłkarzom swoją decyzję dotyczącą obsady bramki w reprezentacji Polski. Nie da się ukryć, że kwestia ta rozpalała dyskusje wśród kibiców w Polsce.

Póki co nie wiemy jednak, na którego z golkiperów postawił Paulo Sousa. Zdradził, że co prawda wie już, kto będzie pierwszym bramkarzem w jego zespole, jednak póki co nie zdradzi, o kogo chodzi.

Paulo Sousa wybrał pierwszego bramkarza

W naszej drużynie narodowej możemy mówić o względnym spokoju w bramce. Mimo wszystko każdy z golkiperów ma swoich zwolenników i przeciwników. Wydaje się jednak, że większość kibiców opowiada się za Wojciechem Szczęsnym, bramkarzem Juventusu.

Głos w tej sprawie zabrał Paulo Sousa, wyjaśniając, że wybrał już swojego bramkarza, który będzie występował w drużynie narodowej za jego kadencji. Nie wypowiedział wprost jego nazwiska, wiemy jednak, że decyzja była dla niego na tyle łatwa, że podjął ją bez rozmowy z zawodnikami.

Jak się okazało, ma on również zamiar wybrać się do Londynu, gdzie porozmawia z Łukaszem Fabiańskim. Póki co rozmawiał już z Robertem Lewandowskim, a te dwie podróże to zapewne dopiero początek serii indywidualnych spotkań z kadrowiczami.

Nie wiemy natomiast, jaki będzie jego kolejny krok. Selekcjoner póki co przebywa w Polsce i można spodziewać się, że luty będzie dla niego dość pracowitym miesiącem.

Paulo Sousa podjął pierwsze decyzje

- Chciałbym porozmawiać z trenerem Maciejem Stolarczykiem z kadry U-21, ale też ze wszystkim pozostałymi trenerami. Uważam, że oni wszyscy również powinni być zaangażowani w budowanie kadry - zdradził także na konferencji prasowej.

Pierwsze spotkania reprezentacji z Paulo Sousą na ławce trenerskiej odbędą się w marcu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News