Materiały Partnera
Materiały Partnera
Autor Artykuł Sponsorowany - 18 Czerwca 2021

Hiszpania vs Polska – mecz o wszystko dla Biało-Czerwonych!

Reprezentacja Polski w najbliższą sobotę rozegra decydujące starcie o być albo nie być na Euro 2020. Rywalem Biało-Czerwonych będą Hiszpanie.

Jak pokazują dane statystyczne, a także kursy zakładów bukmacherskich – gospodarze, czyli La Furja Roja są zdecydowanym faworytem. Czy Polacy będą w stanie sprawić niespodziankę na obiekcie w Sewilli?

Słynny schemat

Mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor – kto jeszcze nie zna słynnego schematu występów reprezentacji Polski na wielkich turniejach w XXI wieku? Tylko raz Biało-Czerwoni przełamali ten schemat, gdy w 2016 roku na Euro we Francji nie tylko wyszli z grupy, ale również pokonali Szwajcarię, aby odpaść dopiero z późniejszym triumfatorem, czyli Portugalią.

Euro 2020 rozpoczęło się niestety w podobnym stylu jak ostatni mundial, czyli od bolesnej porażki. Oczekiwania przed tym turniejem nie były tak wielkie, jak wtedy, ale i tak trzeba powiedzieć, że Biało-Czerwoni mocno negatywnie zaskoczyli kibiców, a także typy dnia. Patrząc na proponowane kursy przed rozpoczęciem meczu ze Słowacją – analitycy nie wyobrażali sobie innego wyniku niż wygrana Polaków. Podobnie, jak gracze, ponieważ ponad 90% typerów stawiało na wygraną reprezentacji Polski. Czy tym razem będzie odwrotnie? Teraz to ponad 90% stawek idzie w stronę triumfu Hiszpanów, a zaledwie 5% wierzy w triumf piłkarzy Paulo Sousy.

Polska

Argumentów, które przemawiają za triumfem reprezentacji Polski, w tym spotkaniu nie ma zbyt wiele. Biało-Czerwoni historycznie z Hiszpanią nie radzą sobie najlepiej, a dodatkowo są w bardzo słabej formie. Paulo Sousa w tym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z usług Grzegorza Krychowiaka, który wyleciał za czerwoną kartkę w ostatnim meczu. Paradoskalnie, wbrew temu, co wypisuje się w mediach społecznościowych – może być to ogromne osłabienie w tak ważnym meczu, gdzie doświadczenie tego piłkarza mogłoby okazać się decydujące. Dziura w środku pola będzie ogromna i jeszcze nie wiadomo, kto zagra na jego pozycji.

Po meczu ze Słowacją pojawiły się negatywne głosy dotyczące obsady bramki, jednak Wojciech Szczęsny miał sporo pecha przy bramce na 0:1 dla przeciwnika. Piłka niefortunnie odbiła się od słupka, a większą winę za tego gola ponosi duet Jóźwiak i Bereszyński, który dał się ograć w bocznym sektorze boiska.

Problemem Polaków są również stałe fragmenty gry, po których regularnie tracimy bramki od czasu zmiany trenera. Anglia, Islandia, a teraz Słowacja, to drużyny, które w ostatnim czasie strzeliły reprezentacji Polski gola po stałym fragmencie i dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska.

Kursy na bramkę Roberta Lewandowskiego w tym spotkaniu są w miarę wysokie, ponieważ analitycy zauważyli, że Polacy nie kreują najlepszemu piłkarzowi świata w 2020 roku wielu dogodnych sytuacji. Lewy ma problemy i musi schodzić niżej po piłkę, a w meczu z Hiszpanią prawdopodobnie będzie bardziej aktywny w grze defensywnej, niż pod bramką rywala. W końcu można zakładać, że Polacy będą w tym meczu biegać za piłką.

Superbet zakłady bukmacherskie – na mecz Polska vs Hiszpania – oferta dostępna!

polska statystyki

Statystyki – Polska:

 • Polacy przegrali 5 spotkań z Hiszpanią od 1959 roku.
 • Bilans bramkowy reprezentacji Polski w delegacjach z tym przeciwnikiem to 0:12.
 • Reprezentacja Polski nie wygrała żadnego meczu wyjazdowego pod wodzą Paulo Sousy.
 • Polska pod wodzą Paulo Sousy wygrała tylko jeden mecz – z Andorą.
 • Biało-Czerwoni rozpoczęli Euro 2020 od porażki ze Słowacją.
 • Polacy w każdym meczu pod wodzą tego trenera strzelili przynajmniej jednego gola.
 • Tylko jedno spotkanie Biało-Czerwonych od czasu zmiany trenera zakończyło się wynikiem -2,5 gola.
 • Biało-Czerwoni nie strzelili gola w wyjazdowym starciu z Hiszpanią.
 • Polacy ani razu nie zachowali czystego konta w rywalizacji z tym przeciwnikiem.
 • Polska ostatni raz wygrała na wyjeździe pod wodzą Jerzego Brzęczka.

Hiszpania

Kursy wskazują, że Hiszpania to murowany faworyt i nie można się temu przesadnie dziwić. W końcu mówimy o zespole, który nie tak dawno rozgromił Niemców 6:0 na swoim obiekcie i ma gigantyczny potencjał kadrowy. Największym problemem Polaków może być środek pola Hiszpanii, który w zależności od dobranej przez trenera konfiguracji może być nastawiony na utrzymanie piłki. La Furja Roja w pierwszym meczu tego turnieju wykonała ponad 800 podań i miała największe posiadanie piłki ze wszystkich drużyn, jednak ostatecznie nie przełożyło się to na wynik, ponieważ zaledwie zremisowali ze Szwecją 0:0 i rywale mieli kilka dogodnych sytuacji, aby sprawić niespodziankę.

Po meczu otwarcia można powiedzieć, że Hiszpania nie ma problemów z tworzeniem sobie sytuacji, jednak ma kłopoty z wykończeniem, a głównym aktorem, który nie dał rady w swojej roli, był Alvaro Morata.

hiszpania statystyki

Statystyki Hiszpania:

 • Hiszpania w trzech poprzednich meczach nie straciła nawet jednego gola.
 • Hiszpania w pierwszym meczu na Euro 2020 zremisowała 0:0 ze Szwecją.
 • La Furia Roja jest niepokonana we wszystkich rozgrywkach od 13 października - porażka z Ukrainą
 • Hiszpania nie przegrała w 9 kolejnych meczach, ale wygrała tylko 4.
 • Ostatnie spotkanie tego zespołu z Polską zakończyło się wynikiem 6:0.
 • Hiszpania zachowała czyste konto z trzech ostatnich meczach domowych z Polską.
 • Hiszpania nie straciła więcej niż jednego gola w meczu od 2018 roku.
 • Hiszpania zdobyła łącznie 12 bramek w trzech ostatnich meczach domowych z Biało-Czerwonymi.
 • Hiszpania nie przegrała żadnego meczu domowego od 2018 roku.

Zakłady bukmacherskie

Bukmacherzy nie pozostawiają złudzeń, że Polacy nie mają większych szans w spotkaniu z tym rywalem, jednak trzeba pamiętać, że w teorii nawet remis będzie dobrym wynikiem i pozwoli dalej marzyć o awansie do kolejnej rundy.

Biało-Czerwoni muszą w tym meczu zagrać tak, jak pokazali się w 2016 roku, gdzie potrafili postawić się Niemcom. Mam jednak wrażenie, że tym razem będzie jeszcze trudniej, ponieważ Hiszpania będzie miała atut swojego boiska, a dodatkowo będzie podrażniona po pierwszym remisie. W takiej sytuacji podopieczni Luisa Enrique muszą zagrać o pełną pulę, co nie jest dobrą wiadomością dla Biało-Czerwonych. Ciekawie prezentują się tutaj zakłady bukmacherskie na posiadanie piłki przez Hiszpanię.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze: @Mati_N95

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News