sporty zimowe
Materiały Partnera
Autor Artykuł Sponsorowany - 6 Października 2021

3 ulubione sporty zimowe Polaków

Polacy kochają sporty zimowe. Szczególnie lubimy oglądać takie dyscypliny, w których nasi reprezentanci osiągają największe sukcesy. Ich zwycięstwa przyciągają przed telewizory coraz więcej fanów.

Kibicowanie dostarcza nam wielu skrajnych emocji - od radości i wzruszeń, aż po złość i rozgoryczenie. Jakie są ulubione sporty zimowe fanów znad Wisły? Podpowiadamy.

Skoki narciarskie

Skoki narciarskie od pewnego czasu są wręcz naszym sportem narodowym — jest to spowodowane ogromnym sukcesem jednego z naszych skoczków, który jako pierwszy Polak otrzymał Puchar Czterech Skoczni. Każdy Polak kibicował mu wtedy niezależnie, od czego czy normalnie interesowali się tym sportem, czy nie. Obecnie także możemy liczyć na sukcesy polskich skoczków narciarskich, którzy na każdych zawodach dostarczają nam wielu emocji i wzruszeń. Są oni bardzo często faworytami turniejów i zdobywają na nich najwyższe stopnie podium. To dla nich również teraz miliony Polaków zasiadają przed telewizorami podczas transmisji najważniejszych wydarzeń w świecie skoków narciarskich takich jak np. Turniej Czterech Skoczni, gdzie najlepsi skoczkowie świata rywalizują ze sobą o kryształową kulę. Dzięki temu, że obecnie mamy kilku naprawdę dobrych skoczków, ogromną przyjemność sprawia nam oglądanie również konkursów drużynowych. Najbardziej zagorzali kibice jeżdżą za swoimi idolami na wszystkie skocznie świata, aby na żywo móc oglądać ich zmagania i im kibicować.

Biegi narciarskie

Biegi narciarskie to dyscyplina, w której rywalizujący zawodnicy muszą pokonać pewien dystans za pomocą różnych technik biegu. Wraz ze skokami narciarskimi należą do rodziny narciarstwa klasycznego. Biegi narciarskie w Polsce stały się popularne za pośrednictwem jednej z naszych zawodniczek, której zmagania śledziły miliony Polaków. Mimo że jest to dyscyplina praktycznie kompletnie zdominowana przez zawodników z Norwegii, nasza zawodniczka potrafiła osiągać ogromne sukcesy w tej dziedzinie. Jej zwycięstwa pociągnęły za sobą rzeszę fanów tego sportu, którzy zaciekle śledzą zmagania sportowców w tej dziedzinie.

Hokej na lodzie

Hokej na lodzie to dyscyplina sportu, którą Polacy interesują się coraz bardziej. Jest to spowodowane między innymi przez coraz lepszy dostęp do transmisji meczów hokejowych. Takie mecze zazwyczaj rozgrywają się w halach sportowych, dlatego też liczba kibiców, która może oglądać je na żywo jest niewielka, ale zagorzali fani zawsze znajdą za siebie miejsce, aby móc na żywo dopingować swoje ulubione drużyny. Hokej cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, co potwierdzają przedstawiciele takich firm jak legalny bukmacher.

Tekst zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News