Robert Lewandowski Beyern
twitter.com/@FCBayernEN
Autor Łukasz Kowalski - 11 Lutego 2021

Bayern Monachium wygrywa Klubowe Mistrzostwo Świata

Robert Lewandowski w czwartek dołożył do swojej bogatej kolekcji zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata. Jego Bayern Monachium nie bez problemów pokonał w finale, Tigres UANL 1:0. Bohaterem meczu został strzelec jedynego gola Benjamin Pavard. To szóste trofeum Bayernu w ostatnich dwunastu miesiącach.

• Robert Lewandowski wygrał z Bayernem Monachium Klubowe Mistrzostwo Świata
  • Mistrzowie Niemiec w finale pokonali Tigres UANL 1:0
  • Bohaterem meczu został strzelec jedynej bramki Benjamin Pavard
  • To szóste trofeum Bayernu od czerwca minionego roku

Robert Lewandowski w czwartek walczył o jedno z nielicznych trofeów, którego brakuje mu w jego klubowej karierze. Bayern Monachium z Polakiem w składzie grał finał Klubowych Mistrzostw Świata przeciwko meksykańskiemu Tigres UANL.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli Bawarczycy. W półfinale bez problemów rozprawili się 2:0 z egipskim Al Ahly po dublecie ustrzelonym przez Lewandowskiego. Z kolei Tigres w niedzielę pokonał brazylijski Palmeiras 1:0.

Robert Lewandowski z kolejnym trofeum

Początek spotkania pokazał, że więcej do zaoferowania mają piłkarze Bayernu. Akcje podopiecznych trenera Hansiego Flicka były zdecydowanie bardziej dynamiczne, do pełni szczęścia brakowało jedynie strzelenia bramki.

Po energetycznym początku w wykonaniu mistrzów Niemiec, do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Meksyku. Tigres zaczął grać bardzo zdyscyplinowanie, z bardzo dobrą organizacją w obronie. Do tego kilka razy zespół z Meksyku mógł skarcić rywali, ale albo brakowało skuteczności, albo bronił Manuel Neuer.

Nagranie z Robertem Lewandowskim w akcji podbija internet (WIDEO)Nagranie z Robertem Lewandowskim w akcji podbija internet (WIDEO)Czytaj dalej

Kibice mogli mieć dużo zastrzeżeń do gry ofensywnej Bayernu. W ostatniej chwili z powodu koronawirusa ze składu wypadł Thomas Müller, a jego miejsce za plecami Lewandowskiego zajął Kingley Coman. Za to bardzo dobrze funkcjonował środek pola Bawarczyków. W 18. minucie gola strzelił Joshua Kimmich, ale sędziowie uznali, że znajdujący się na spalonym Lewandowski absorbował uwagę bramkarza Tigres i gol nie został uznany.

Kolejne ataki Bawarczyków nie przynosiły efektów. Słabiej funkcjonowały skrzydła, a do tego Lewandowski został odcięty od podań. Najlepiej o postawie ofensywy Bayernu świadczy fakt, że w pierwszej połowie najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Alphonso Davies. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Bayern Monachium Klubowym Mistrzem Świata

Mistrzowie Niemiec w drugiej części zdecydowanie przyspieszyli i przyniosło to efekty. Kimmich dograł idealnie na głowę Lewandowskiego, piłkę strącił jeszcze bramkarz Tigres, ale ta trafiła jeszcze pod nogi Benjamina Pavarda, który nie miał problemów ze strzałem na pustą bramkę.

Po strzelonej bramce mecz oba zespoły się otworzyły. Piłkarze Tigres coraz częściej gościli pod bramką Neura, ale przez to narażali się na kontrataki. Tych nie potrafili wykorzystać piłkarze Bayernu, którym skutecznie przeszkadzali dobrze zorganizowani obrońcy rywali.

W ostatnich minutach piłkarze Tigres ograniczali się do przeszkadzania piłkarzom Bayernu. Przez długie minuty nie potrafili przenieść gry pod pole karne Bawarczyków. Mimo dużej przewagi mistrzowie Niemiec nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia. Lewandowski na boisku przebywał do 73. minuty.

Zespół z Monachium od czerwca ubiegłego roku zdobył mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Niemiec, a do tego Ligę Mistrzów i Superpuchar Europy, a teraz dorzucili szóste trofeum - Klubowe Mistrzostwo Świata. To drugi taki tytuł w historii klubu. Po raz pierwszy Bayern Klubowe Mistrzostwo Świata wygrał w 2013 roku.