Robert Lewandowski kontuzja
Beata Zawadzka/East News
Autor Łukasz Kowalski - 12 Października 2020

Robert Lewandowski kontuzjowany. Wiemy, w jakim stanie jest kapitan reprezentacji Polski

Robert Lewandowski wrócił do reprezentacji Polski niemal po roku przerwy. Kapitan Biało-Czerwonych wyszedł w pierwszym składzie na mecz Ligi Narodów przeciwko Włochom (0:0). Kilka minut przed końcem meczu, Lewandowski schodził z boiska z grymasem bólu na twarzy. Wiadomo już czy kontuzja wykluczy napastnika z kolejnego meczu kadry.

Robert Lewandowski nie może zaliczyć niedzielnego meczu z Włochami do udanych. Mimo usilnych prób kapitana reprezentacji Polski nie udało mu się trafić do bramki rywali i mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem. Na pewno nie tak Lewandowski wyobrażał sobie powrót do kadry po 11 miesiącach przerwy.

1. Iga Świątek poruszyła nas do granic. Tuż po finale Rolanda Garrosa zrobiła coś pięknego, łzy same cisną się do oczu
  2. Wolą dostać mandat niż zapłacić pracownikom. Kary są przecież niższe
  3. Iga Świątek rozbiła bank na French Open. Dorobiła się wielkiej fortuny, może zarobić jeszcze więcej
Reprezentacja Polski doprowadziła do sensacji przed milionami widzów. Włosi nie mogli nic zrobić, wielkie brawaReprezentacja Polski doprowadziła do sensacji przed milionami widzów. Włosi nie mogli nic zrobić, wielkie brawaCzytaj dalej

Robert Lewandowski kontuzjowany

Spotkanie z Włochami nie należało do najlepszych w wykonaniu reprezentacji Polski pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka. Polacy nie zachwycili w ofensywie, ale mieli kilka bardzo dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Lepiej wiodło im się w obronie, gdzie dzięki konsekwentnej i twardej grze udało się zachować czyste konto.

Na kilka minut przed końcem spotkania kibice zebrani na stadionie w Gdańsku, a także ci przed telewizorami zostali zaskoczeni. W 82. minucie spotkania trener Brzęczek w miejsce Lewandowskiego wprowadził Karola Linettego. Na twarzy kapitana reprezentacji Polski widoczny był bardzo wyraźny grymas bólu.

Jeszcze w trakcie meczu kamery wychwyciły, że Lewandowski wylądował na ławce rezerwowych z opatrunkiem na kostce. Od razu pojawiły się wątpliwości związane z występem napastnika Bayernu Monachium w środowym meczu z Bośnią i Hercegowiną. Po meczu na konferencji prasowej strzępków informacji na temat zdrowia Lewandowskiego udzielił selekcjoner kadry.

Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Pokazała swoją kobiecość w sieci, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Pokazała swoją kobiecość w sieci, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Selekcjoner o kontuzji Lewandowskiego

Okazało się, że mocno ucierpiał staw skokowy kapitana Biało-Czerwonych. - Mam nadzieję, że Robert odniósł tylko lekką kontuzję, że to tylko stłuczenie - powiedział trener Brzęczek, dodając, że szczegółowe informacje na temat zdrowia Lewandowskiego będą znane po poniedziałkowych badaniach.

Dziennikarze Polsatu Sport dotarli do informacji, że uraz napastnika nie jest poważny, a jedynie bardzo bolesny. Jak informują, Lewandowski powinien być do dyspozycji trenera na środowe spotkanie z Bośniakami. Mecz odbędzie się we Wrocławiu. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 20:45.

5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)
  6. Pamiętacie „Matki, żony i kochanki”? Poruszające słowa Anny Romantowskiej, serialowej Wiktorii, o byłym mężu