Robert Lewandowski kontuzja
Beata Zawadzka/East News
Autor Łukasz Kowalski - 12 Października 2020

Robert Lewandowski kontuzjowany. Wiemy, w jakim stanie jest kapitan reprezentacji Polski

Robert Lewandowski wrócił do reprezentacji Polski niemal po roku przerwy. Kapitan Biało-Czerwonych wyszedł w pierwszym składzie na mecz Ligi Narodów przeciwko Włochom (0:0). Kilka minut przed końcem meczu, Lewandowski schodził z boiska z grymasem bólu na twarzy. Wiadomo już czy kontuzja wykluczy napastnika z kolejnego meczu kadry.

Robert Lewandowski nie może zaliczyć niedzielnego meczu z Włochami do udanych. Mimo usilnych prób kapitana reprezentacji Polski nie udało mu się trafić do bramki rywali i mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem. Na pewno nie tak Lewandowski wyobrażał sobie powrót do kadry po 11 miesiącach przerwy.

Robert Lewandowski kontuzjowany

Spotkanie z Włochami nie należało do najlepszych w wykonaniu reprezentacji Polski pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka. Polacy nie zachwycili w ofensywie, ale mieli kilka bardzo dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Lepiej wiodło im się w obronie, gdzie dzięki konsekwentnej i twardej grze udało się zachować czyste konto.

Na kilka minut przed końcem spotkania kibice zebrani na stadionie w Gdańsku, a także ci przed telewizorami zostali zaskoczeni. W 82. minucie spotkania trener Brzęczek w miejsce Lewandowskiego wprowadził Karola Linettego. Na twarzy kapitana reprezentacji Polski widoczny był bardzo wyraźny grymas bólu.

Jeszcze w trakcie meczu kamery wychwyciły, że Lewandowski wylądował na ławce rezerwowych z opatrunkiem na kostce. Od razu pojawiły się wątpliwości związane z występem napastnika Bayernu Monachium w środowym meczu z Bośnią i Hercegowiną. Po meczu na konferencji prasowej strzępków informacji na temat zdrowia Lewandowskiego udzielił selekcjoner kadry.

Selekcjoner o kontuzji Lewandowskiego

Okazało się, że mocno ucierpiał staw skokowy kapitana Biało-Czerwonych. - Mam nadzieję, że Robert odniósł tylko lekką kontuzję, że to tylko stłuczenie - powiedział trener Brzęczek, dodając, że szczegółowe informacje na temat zdrowia Lewandowskiego będą znane po poniedziałkowych badaniach.

Dziennikarze Polsatu Sport dotarli do informacji, że uraz napastnika nie jest poważny, a jedynie bardzo bolesny. Jak informują, Lewandowski powinien być do dyspozycji trenera na środowe spotkanie z Bośniakami. Mecz odbędzie się we Wrocławiu. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 20:45.