Ronaldinho Messi
Wen Xinnian/Xinhua News/East News
Autor Łukasz Kowalski - 20 Września 2020

Ronaldinho wskazał trzech najlepszych piłkarzy w historii. Nie ma wśród nich Messiego

Ronaldinho przez lata czarował kibiców na całym świecie swoimi umiejętnościami. Brazylijczyk przez lata był uważany za jednego z najlepszych na świcie. Przez pewien czas w FC Barcelonie występował razem z Leo Messim, którego niektórzy uważają za najlepszego zawodnika w historii. Z taką opinią nie do końca zgadza się były mistrz świata.

Ronaldinho na początku XXI wieku bez wątpienia był jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Potwierdzeniem tego było mistrzostwo świata zdobyte z Brazylią w 2002 roku, a także indywidualne nagrody. W 2005 roku, jako ostatni z Brazylijczyków zdobył Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza świata.

Ronaldinho zaskoczył opinią o Messim

W FC Barcelonie miał okazję przez kilka lat występować razem z Leo Messim, który obecnie jest przez niektórych uważany za najlepszego zawodnika na świecie. To właśnie Brazylijczyk asystował przy pierwszym trafieniu Messiego w pierwszej drużynie Dumy Katalonii. Niedawno media zapytały Ronaldinho o opinię na temat Argentyńczyka.

Brazylijski piłkarz nie jest pewny tego, czy Messi jest najlepszym zawodnikiem, jaki kiedykolwiek grał w piłkę nożną. - Nie lubię go porównywać ani mówić, że jest najlepszym piłkarzem na świecie - stwierdził 40-letni Brazylijczyk. Jego zdaniem jest przynajmniej trzech zawodników, którzy mogą konkurować o to miano.

- Był Diego Maradona Pele, Ronaldo. Ciężko powiedzieć, że Messi jest najlepszym w historii futbolu. Mogę tylko powiedzieć, że jest najlepszy w swojej erze - stwierdził Ronaldinho o swoim byłym koledze z zespołu.

Zdaniem Ronaldinho Messi nie jest najlepszy w historii

Leo Messi przez całą swoją karierę piłkarską jest związany z FC Barceloną. Dla tego klubu wystąpił w 731. spotkaniach, w których strzelił 634 goli i zanotował 285 asyst. Jednak ostatnie tygodnie nie były udane zarówno dla Argentyńczyka, jak i dla klubu, w którym pełni rolę kapitana.

Pod koniec sierpnia Messi poinformował władze klubu, że chce rozwiązać kontrakt i odejść za darmo do nowego zespołu. To wiązałoby się z procesem sądowym z Barceloną i z tego powodu Messi postanowił pozostać w klubie przynajmniej na kolejny sezon. Kontrakt Argentyńczyka z Dumą Katalonii wygasa w czerwcu przyszłego roku i nie wiadomo czy zostanie przedłużony.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News