Rząd
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 3 Lutego 2021

RMF FM: Rząd zniesie obostrzenia na Orliki i korty tenisowe. Nieoficjalne doniesienia

Rząd podejmie niebawem decyzję w sprawie Orlików i kortów tenisowych? Według nieoficjalnych informacji płynących z RMF FM, politycy partii rządzącej już na dniach mogą ogłosić nowe regulacje w sprawie obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa. Najważniejszym punktem do podejmowania działań mają być Orliki, korty tenisowe i ślizgawki.

  • Rząd może podjąć decyzję w sprawie zniesienia części obostrzeń dotykających obiekty sportowe
  • Według nieoficjalnych informacji płynących z RMF FM rozstrzygnięte zostaną losy Orlików i kortów tenisowych
  • Decyzja ma być kwestią kilku dni

Rząd może niebawem podjąć decyzję, która ucieszy wiele osób uprawiających sport w Polsce. Według nieoficjalnych informacji płynących z RMF FM już na dniach zostanie podjęta decyzja dotycząca ponownego otwarcia małych boisk piłkarskich - Orlików i kortów tenisowych. Nie wiadomo, czy wszystkie obostrzenia, które zostały wprowadzone przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, będą wycofane.

Rząd podejmie decyzję w sprawie Orlików i kortów tenisowych? RMF FM podaje nieoficjalne wiadomości

O nieoficjalnych informacjach dotyczących zniesienia części obostrzeń sanitarnych mogliśmy przeczytać na Twitterze radia RMF FM. Zdaniem dziennikarzy, już za kilka mogą zostać otworzone obiekty zaliczające się do kategorii tzw. małej infrastruktury sportowej, a więc Orliki, korty tenisowe i ślizgawki. Najpewniej jednak zamknięte zostaną stoki narciarskie, które przez pewien czas były tematem debaty publicznej.

- Rząd rozważa otwarcie nie tylko hoteli, ale także tak zwanej małej infrastruktury sportowej - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Chodzi na przykład o korty tenisowe, ślizgawki i boiska piłkarskie takie jak Orliki. - czytamy na Twitterze Faktów RMF FM

Jak na razie, rząd nie planuje zniesienia obostrzeń dla branży fitness i siłowni, mimo że część punktów świadczących te usługi otworzyło swoje obiekty, dołączając się do akcji #otwieramY, która została zainicjowana przez Polską Federację Fitness, która wzywała do zawetowania obostrzeń wprowadzonych przez ministerstwo zdrowia.

- Rząd pozostaje na Swoim stanowisku, co było do przewidzenia. Jako branża my również w większości przypadków nie zmieniamy zdania i stanowiska, oraz #otwieraMY nasz sektor od 01.02.2021.Każdy z Nas otwierał biznes nie po to, aby oczekiwać co 2-tygodniowych konferencji prasowych oraz ew. by kalkulować czy jego biznes zakwalifikował się w jakiekolwiek tarcze. Nie otworzymy naszej branży, jeśli nie otworzymy się sami. Chyba nikt już nie ma złudzeń co do tego" - czytamy w oświadczeniu Polskiej Federacji Fitness.

Polska Federacja Fitness liczy się z tym, że osoby otwierające obiekty tego typu mogą mieć problemy. Oferują jednak pomoc w razie problemów i ewentualną pomoc prawną.

Co z dalszymi obostrzeniami w sporcie? Niektóre obowiązują do 14 lutego

Tak jak ogłosił minister zdrowia - Adam Niedzielski, dużo obostrzeń w świecie sportu będzie obowiązywać do 14 lutego. Nie wiadomo, czy rząd podejmie dalsze decyzje. Dyskusyjną sprawą są kibice na stadionach, którzy w trakcie poprzedniej kwarantanny mogli w którymś momencie wejść - w zmniejszonej liczbności - na obiekty sportowe.

Inną sprawą są pływalnie, które także są zamknięte dla szerszej publiczności. Według zarządzeń, tego typu obiekty są otwarte wyłącznie dla członków reprezentacji Polski. Polski Związek Pływacki znalazł jednak sposób na obejście zakazu i powołał wszystkich zarejestrowanych pływaczy do kadry narodowej.

O ile sprawa Orlików, kortów tenisowych i ślizgawek może zostać, według nieoficjalnych informacji, rozstrzygnięta do końca tego tygodnia, o tyle na dalsze decyzje rządu trzeba będzie czekać aż do 14 lutego.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News