Przeprosiny Marcin Gortat
Sędzia rzut karny
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 25 Października 2019

Najdziwniejszy rzut karny w historii! Sędzia nie wiedział, jak ma się zachować [WIDEO]

Sędzia musiał dziś podyktować prawdopodobnie najdziwniejszy rzut karny w całej swojej karierze. Arbiter sam nie wiedział, jak ma się zachować. Trzeba przyznać, że sytuacja była naprawdę niecodzienna.

Sędzia nie miał pojęcia, jak powinien zachować się w tak niecodziennej, a w pewien sposób również komicznej sytuacji. Arbiter miał ogromne problemy z tym, by wymyśleć rozwiązanie, jednak ostatecznie jego decyzja mogła być tylko jedna. Kibice oglądający to spotkanie na całym świecie łapali się za głowy w związku z tym, jak można zachować się w tak nieodpowiedzialny sposób.

Silvère Ganvoula M’boussy doprowadził do remisu w meczu Holstein Kiel z VfL Bochum w ramach rozgrywek 2. Bundesligi. Sam piłkarz nie mógł jednak przewidzieć tego, że przyjdzie mu wykonywać stały fragment gry w tak niezwykłych okolicznościach. Sami piłkarze zastanawiali się, czy rzeczywiście tak ważna decyzja została podjęta we właściwy sposób.

Sędzia podjął kontrowersyjną decyzję

W meczu 2. Bundesligi gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, a goście starali się wyrównać. Ich próby były jednak dość nieskuteczne. Najlepszym sposobem by opisać postawę Bochum był nieudolny strzał, który został zatrzymany przez jednego z rezerwowych stojącego za bramką Holstein. Sędzia dostrzegł w tym wypadku jednak pewien błąd, który zasługiwał na jego interwencję.

Okazuje się, że rezerwowy zatrzymał piłkę, która była jeszcze w boisko. Pomimo tego, że zawodnik bez namysłu podał ją znów do bramkarza, arbiter skonsultował sytuację z wozem VAR. Gdy zobaczył, co dokładnie miało miejsce, musiał się zastanowić. Przepisy są jednak w tej sytuacji nieugięte. Należało podyktować rzut karny, który został skutecznie wykorzystany.

Sędzia nie miał wyjścia

Trudno ganić arbitra za jego wybór, pretensje należy właściwie zgłaszać do rezerwowego, który zachował się bezmyślnie. Z pewnością czeka go za to teraz ogromna kara od klubu, bo Holstein ostatecznie przegrało ten mecz 1:2. Gdyby nie rzut karny, spotkanie mogło potoczyć się zupełnie inaczej.

ZOBACZ ABSURDALNY RZUT KARNY:

Ganvoula penalty Kiel Bochum 1 - 1

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News