selekcjoner reprezentacja
screen - youtube.com/Łączy nas piłka TV
Autor Łukasz Kowalski - 18 Stycznia 2021

Kto nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Przedstawiamy najpoważniejszych kandydatów, głośne nazwiska

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek został w poniedziałek zwolniony ze stanowiska. Od razu ruszyły spekulacje dotyczących następnego trenera Biało-Czerwonych. Bukmacherzy wskazują, że najpewniej nowym szkoleniowiec polskiej kadry będzie z zagranicy. Jedna z firm przygotowała nawet kurs na to, że reprezentację obejmie Marcin Najman.

  • Selekcjoner Jerzy Brzęczek w poniedziałek został zwolniony ze stanowiska
  • Ruszyły spekulacje dotyczące następcy Brzęczka. Najpewniej nowym szkoleniowcem Polaków zostanie trener z zagranicy
  • Media i bukmacherzy podają, że największe szanse ma włoski trener Marco Giampaolo
  • Jeden z bukmacherów szanse na objęcie kadry daje nawet Marcinowi Najmanowi

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek w poniedziałek został zwolniony ze stanowiska. Decyzja władz polskiej piłki wywołała wielkie zamieszanie w środowisku. PZPN o zwolnieniu trenera Brzęczka przekazał za pomocą strony internetowej.

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 18 stycznia 2021 r. selekcjoner Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera - napisał związek w oświadczeniu wydanym na stronie internetowej. - Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową - przekazał Zbigniew Boniek.

Selekcjoner Jerzy Brzęczek zwolniony

Od razu ruszyła karuzela nazwisk szkoleniowców, którzy mogą zostać nowymi selekcjonerami reprezentacji Polski. Swoich faworytów mają media i bukmacherzy. Niemal pewne wydaje się, że nowym trenerem Biało-Czerwonych zostanie zagraniczny szkoleniowiec.

Podobne informacje pojawiły się po rozstaniu kadry z Adamem Nawałką. Wtedy prezes PZPN-u Zbigniew Boniek zaskoczył wszystkich i wybrał na selekcjonera Jerzego Brzęczka. U bukmacherów kurs na to, że tym razem trenerem zostanie zagraniczny szkoleniowiec, wynosi od 1.25 do 1.40. Na "polską" opcję kurs wynosi ok. 3.85.

Największe szanse bukmacherzy dają włoskiemu trenerowi Marco Giampaolo. Niedawno Włoch rozstał się z Torino. Największe sukcesy odnosił z Sampdorią Genua, którą prowadził w latach 2016-2019. Miał także okazję prowadzić AC Milan. Kurs u bukmachera na Włocha wynosi od 2.55 do 3.25.

Giampaolo na swojej drodze trenerskiej spotkał się już z reprezentantami Polski: Karolem Linettym, Bartoszem Bereszyńskim, Krzysztofem Piątkiem czy Dawidem Kownackim. Krzysztof Stanowski w programie "Biało-czerwony alarm" na Kanale Sportowym podał, że Włoch na pewno nie zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski.

Pojawiły się nazwiska potencjalnych następców trenera Brzęczka

- Myślę, że formalnie poznamy nowego selekcjonera w pierwszej połowie lutego, przecieki pewnie będą wcześniej. Na pewno nie będzie to Marco Giampaolo, na 1000 procent - podał dziennikarz.

Drugi u bukmacherów jest Nenad Bjelica. Chorwat w przeszłości był trenerem Lecha Poznań, a ostatnio w rozmowie z dziennikarką TVP wyznał, że prezes Zbigniew Boniek niedawno rozmawiał z nim o reprezentacji Polski. Kurs na Bjelicę wynosi ok. 6. Zdaniem Stanowskiego Chorwat także na pewno nie zostanie nowym selekcjonerem polskiej kadry.

Trzecim najczęściej wymienianym szkoleniowcem jest Massimiliano Allegri. 53-letni trener przez lata z sukcesami prowadził Juventus Turyn, ale od dwóch lat pozostaje bez pracy. Kurs na Włocha wynosi między 10 a 12. U niektórych bukmacherów trzeci jest Michał Probierz z podobnym kursem.

Wśród kandydatów bukmacherów są także: Slaven Bilić, Walter Mazzari, Cesare Prandelli, Adam Nawałka, Gianni di Biasi, Marek Papszun, Thomas Tuchel czy Mauricio Sarri. U jednego z bukmacherów można postawić nawet na Marcina Najmana. Kurs na boksera-celebrytę wynosi 5001.

Gamingowe Newsy - rok 2021 rozpoczęty z przytupem!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News