Sławomir Peszko
Facebook KS Wieczysta Kraków
Autor - 14 Sierpnia 2020

Lekarz zdenerwował się na Peszkę. Chodzi o zarobki, "zarabia w miesiąc więcej niż ja zarabiałem jako lekarz przez cały rok"

Sławomir Peszko stał się bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów w polskiej piłce ostatnich lat. Zawodnik, który jeszcze niedawno grał w Ekstraklasie, przeniósł się do ligi okręgowej. Większy rozgłos ta sprawa zyskała jednak dlatego, że Peszko w zespole Wieczystej Kraków zarabia nie mniej niż na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Sławomir Peszko dołączył tego lata jako wolny zawodnik do zespołu z ligi okręgowej (piąty poziom rozgrywkowy), Wieczystej Kraków. Zarobki, jakie otrzymał w tym klubie były przez wielu ekspertów i kibiców szeroko komentowane w całej Polsce. Teraz na ten fakt w ciekawy sposób zwrócił uwage także jeden z lekarzy.

Sławomir Peszko zarabia jak piłkarze Ekstraklasy

Jeden z polskich lekarzy, dr Bartosz Fiałek, zdecydował się skomentować to, co wydarzyło się niedawno w polskiej piłce. Sławomi Peszko, który jeszcze niedawno grał na poziomie Ekstraklasy, przeniósł się do ligi okręgowej, w której jednak jego zarobki nie odstają bardzo od tych z poziomu wspomnianej wcześniej najwyższej klasy rozgrywkowej.

dr Fiałek porównał swoje zarobki jako lekarza z tymi Peszki, grającym na piątym poziomie rozgrywkowym. - Pan Sławomir Peszko, piłkarz, który reprezentował nasz kraj m. in. podczas Mistrzostw Europy w 2016 roku oraz Mistrzostw Świata w 2018 roku, przeszedł do drużyny Wieczysta Kraków , która występuje obecnie w lidze okręgowej (poziom V ligi polskiej)" - rozpoczął swój wpis lekarz.

- Według medialnych doniesień, będzie on zarabiać 40 tysięcy złotych netto miesięcznie, co daje 480 tysięcy złotych netto rocznie. Ja jako pełnoprawny lekarz, który diagnozował, leczył i odpowiadał za zdrowie i życie swoich pacjentów, po drugim roku rezydentury, pracując w szpitalu o najwyższym poziomie referencyjności (czyli taka ekstraklasa piłkarska wśród szpitali),w 2017 roku zarabiałem 3458 złotych brutto miesięcznie, czyli 41 tysięcy 496 złotych brutto rocznie. Brutto - podkreśla dr Fiałek.

Czy zarobki Peszki są absurdalne?

W swoim wpisie lekarz podkreśla, że nie zazdrości piłkarzowi, tylko zwraca uwagę na niedorzeczność całej sytuacji. - Pan Sławomir Peszko grając w piłkę nożną na poziomie V ligi polskiej zarabia w miesiąc więcej, niż ja zarabiałem jako pełnoprawny lekarz przez cały rok. Nie zazdroszczę, doceniam dokonania Pana Sławomira i skoro tyle zarabia, to na tyle zasługuje. Unaoczniam Wam jednak pewien, ku..., absurd - kończy dr Bartosz Białek.

Sławomir Peszko

Zarobki Sławomira Peszki są krytykowane praktycznie od początku jego przejścia do Wieczystej Kraków i wydaje się, że wciąż będą budziły wiele kontrowersji. Warto jednak wspomnieć, że Wieczysta jest w rękach prywantego inwestora, który wykłada pieniądze na ten i inne duże transfery wspomnianego klubu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News