Sławomir Szmal legenda
East News
Autor Piotr Bernaciak - 18 Października 2020

Sławomir Szmal. Najlepszy bramkarz w historii polskiej piłki ręcznej?

Sławomir Szmal niewątpliwie może być uznawany za legendę polskiej piłki ręcznej. Golkiper znany z gry w bramce naszej drużyny narodowej do dziś cieszy się szacunkiem kibiców.

Sławomir Szmal przez bardzo wiele lat bronił dostępu do bramki naszej drużyny narodowej. Był on także związany z zespołami ze światowej czołówki, wliczając do tego polskie drużyny. Choć jest to jeden z niewielu sportowców, którzy zagrali zarówno w Wiśle Płock, jak i w VIVE Kielce, a więc w barwach obu odwiecznych rywali, to kibice obu drużyn darzą go szacunkiem.

Trudno tego nie robić wiedząc, że to właśnie Sławomir Szmal wielokrotnie ratował Polakom skórę i wyciągał ich z opresji zarówno na mistrzostwach Europy i świata, jak i na igrzyskach olimpijskich, kiedy Polacy odnosili spore sukcesy. Ważną częścią wszystkich wielkich polskich zespołów był właśnie Sławomir Szmal, który regularnie udowadniał, że wiek w jego przypadku nie gra roli.

Choć dla wielu zawodników ukończenie trzydziestego roku życia wiąże się z powolnym, ale stopniowym spadkiem formy, to w przypadku Sławomira Szmala nie mieliśmy takiego wrażenia. Ostatni mecz w barwach naszej drużyny narodowej zaliczył w wieku 40 lat, co nie zdarza się często. Z pewnością nie można odmówić mu wielkiego serca do gry, bowiem jego kariera trwała aż 22 lata, w tym aż 20 w reprezentacji.

Dziś pozostaje nam się jedynie cieszyć, że przyszło nam oglądać tak świetnego fachowca grającego dla naszej reprezentacji. Sławomir Szmal był przez lata ulubieńcem kibiców i został nim nawet po tym, jak oficjalnie skończył swoją bogatą karierę. Już teraz można mówić, że najlepszy piłkarz ręczny na świecie z 2009 roku będzie dożywotnio mógł liczyć na wsparcie polskich fanów.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News