Sportowiec Roku
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Stycznia 2021

Znamy sportowca roku. Wszystko stało się jasne, Robert Lewandowski triumfuje

Sportowiec Roku. Gala "Przeglądu Sportowego", która od 86. edycji wyłania najlepszego sportowca w kraju, jak co roku jest okraszona wielkimi emocjami. Wszyscy byli ciekawi, czy Robert Lewandowski dostanie kolejną statuetkę, a może niespodziankę zrobi ktoś z duetu Bartosz Zmarzlik, Iga Świątek. Wszystko stało się jasne, znamy zwycięzce.

  • Sportowiec Roku. Gala organizowana od lat przez Przegląd Sportowy i w tym roku dostarczyła wielkich emocji
  • Wszyscy byli ciekawi, czy Robert Lewandowski dostanie kolejne trofeum
  • Wśród faworytów wymieniało się także Igę Świątek i Bartosza Zmarzlika
  • Wszystko stało się jasne. Mamy zwycięzcę

Sportowiec Roku jest galą, która co roku cieszy się wielkim powodzeniem wśród kibiców sportu w całej Polsce. Miłośnicy sportu w całym kraju zastanawiali się, czy w końcu Robert Lewandowski zostanie doceniony. W zeszłym roku przegrał z żużlowym mistrzem świata - Bartoszem Zmarzlikiem, co było niemałą sensacją. Z drugiej strony Lewandowski zwyciężył w Lidze Mistrzów oraz zdobył trofeum dla najlepszego piłkarza globu. Teraz wszystko stało się jasne, zwycięzcą plebiscytu jest napastnik Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski - Robert Lewandowski

Sportowiec roku. Gala wzbudziła wielkie emocje

Już przy ogłoszeniu nazwisk jasnym stało się, że rywalizacja o miano najlepszego sportowca w kraju będzie bardzo wyrównana. Mimo że zasług i Roberta Lewandowskiego nie da się ocenić, to nominowani do nagrody zostali m.in. zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni - Kamil Stoch i Dawid Kubacki, arcymistrz szachowy - Jan Krzysztof Duda, mistrz MMA - Jan Błachowicz, zwyciężczyni French Open - Iga Świątek i Bartosz Zmarzlik, który rok temu odebrał statuetkę kapitanowi reprezentacji Polski, a w tym roku także powtórzył swój sukces.

Gala rozpoczęła się od przyznania nagród specjalnych. Trenerem roku został - bez zaskoczenia = Piotr Sierzputowski, który szkolił Igę Świątek. Szkoleniowiec nie ukrywał zadowolenia ze swojego sukcesu, podziękował rodzinie oraz samej Idze Świątek.

- Chciałbym podziękować reszcie sztabu oraz rodzinie. Ale przede wszystkim samej zawodniczce. Jest mi niezmiernie miło, że mogę z Igą pracować. Zostaliśmy docenieni jako zespół - mówil Sierzputowski.

Nagrodę specjalną, za całokształt sportowej działalności otrzymała także wielokrotna mistrzyni olimpijska i duma polskich sportów zimowych - Justyna Kowalczyk.

Sportowiec Roku. Znamy zwycięzcę, nie brakowało sensacji

Pierwszym, wyróżnionym sportowcem okazał się Dawid Kubacki. Skoczek w zeszłym roku cały czas walczył o podium Pucharu Świata, a także zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni. Kolejne miejsce przypadło w udziale Katarzynie Niewidomkiej, a dalej miejsce znalazło się dla najlepszego siatkarza świata - Wilfredo Leona.

Niespodziewanie, na 7. miejscu uplasował się Jan Błachowicz, który zdaniem wielu ekspertów, powinien być w top 5 najlepszych sportówców w kraju. Niespodzianek jednak tego wieczora nie brakowało. Mistrz świata w żużlu - Bartosz Zmarzlik, zajął dopiero piąte miejsce, a Kajetan Kajetanowicz czwarte.

Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch i jasnym się stało, że rywalizacja o pierwsze miejsce zostanie rostrzygnięta między Igą Świątek a Robertem Lewandowskim. Ostatecznie, z tej konfrontacji owocnie wyszedł jednak Robert Lewandowski, który dopisał kolejne trofeum w tym sezonie.

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News