Kamil Grosicki transfer
screen - youtube.com/Sport.pl
Autor Łukasz Kowalski - 9 Stycznia 2021

Kamil Grosicki planuje transfer. Pojawiły się nowe okoliczności, może wybrać zaskakujący kierunek

Kamil Grosicki nie rezygnuje z walki o miejsce w składzie reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa Europy. Skrzydłowy rozważa możliwość opuszczenia West Bromwich Albion i znalezienia regularnej gry gdzie indziej. W grze wciąż jest Nottingham Forest, które było bliskie pozyskania Polaka już jesienią. Pojawiają się także informacje o całkowicie innym sensacyjnym kierunku. Grosicki może dołączyć do Legii Warszawa lub Pogoni Szczecin.

  • Kamil Grosicki chce odejść z West Bromwich Albion
  • Polak ponownie ma oferty z Champioschip, której był blisko już jesienią
  • Skrzydłowy ma także propozycje z Polski. W swoich szeregach widziałaby go Legia Warszawa i Pogoń Szczecin

Kamil Grosicki musi uciekać z West Bromwich Albion. Polak wciąż liczy, że znajdzie się w kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, ale przebywanie w klubie, w którym nie gra mu w tym nie pomoże.

Świadomy swojej słabej sytuacji jest sam skrzydłowy. W tym sezonie w Premier League zagrał jedynie 10 minut. Polak miał jeszcze nadzieję, że po zmianie na stanowisku trenera i przyjściu Sama Allardyce'a otrzyma więcej szans na grę, ale na nadziejach się skończyło.

Kamil Grosicki odejdzie z West Bromwich Albion?

Polak był już blisko odejścia z The Baggies w październiku. Grosicki podpisał nawet kontrakt z Nottingham Forest, ale transfer ostatecznie nie doszedł do skutku, bo kluby spóźniły się z jego rejestracją o kilkanaście sekund. Teraz temat przenosin na zaplecze Premier League powraca.

Ponownie po Polaka chce sięgnąć Nottingham, ale tym razem zainteresowany nie jest Grosicki. Polak chce walczyć o najwyższe cele, a tymczasem Tricky Trees walczą o utrzymanie. Na półmetku sezonu zajmują dopiero 19. miejsce w Championschip.

Dużo ciekawiej z perspektywy samego zawodnika wygląda opcja przenosin do Middlesbrough. Piłkarze Boro obecnie zajmują siódme miejsce w lidze i do baraży o miejsce w Premier League tracą jedynie punkt. Polak miałby pomóc w wywalczeniu awansu.

Może się okazać, że Grosicki wybierze zdecydowanie inny kierunek. Pojawiają się informacje, że reprezentant Polski może wrócić do Ekstraklasy. Piłkarza w swoich szeregach chętnie widziałaby Pogoń Szczecin i Legia Warszawa. Portowcy podobno złożyli już wstępną ofertę.

Grosicki ma oferty z Ekstraklasy

Piłkarz urodzony w Szczecinie właśnie w Pogoni rozpoczynał swoją piłkarską karierę. Stamtąd trafił do Legii Warszawa, w której występował w latach 2007-2009. W międzyczasie zaliczył jeszcze półroczne wypożyczenie do szwajcarskiego FC Sion.

Ostatni raz Grosickiego na boiskach Ekstraklasy mogliśmy oglądać w ponad 10 lat temu w barwach Jagiellonii Białystok, do której trafił z Legii. W styczniu 2011 roku przeszedł do tureckiego Sivasporu.

Problemem w powrocie reprezentanta Polski do Ekstraklasy mogą być pieniądze. "Super Express" informuje, że piłkarz w Premier League zarabia 25 tysięcy funtów tygodniowo, co ok. 120 tysięcy złotych. Żaden piłkarz Ekstraklasy nie zarabia takich pieniędzy.

O możliwym powrocie Grosickiego do Legii Warszawa mówi się od dłuższego czasu. Piłkarz byłby sporym wzmocnieniem mistrzów Polski, którzy cierpią na brak klasycznych skrzydłowych. Jeżeli Polak nie odejdzie z West Bromu zimą, to najpewniej zrobi to latem. W czerwcu wygasa jego kontrakt z angielskim klubem.

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News