Kamil Grosicki transfer
Twitter.com/@WBA
Autor Łukasz Kowalski - 12 Lutego 2021

Nieoficjalnie: WBA może rozwiązać kontrakt z Grosickim

Kamil Grosicki w najbliższym czasie może opuścić West Bromwich Albion. Brytyjskie media podają, że klub zastanawia się co zrobić z Polakiem, który i tak nie ma większych szans na grę. Zdaniem portalu readwestbrom.com, władze The Baggies mają rozważać rozwiązanie kontraktu z piłkarzem. Blisko pozyskania Grosickiego jest Legia Warszawa.

  • Kamil Grosicki wkrótce może opuścić West Bromwich Albion
  • Zdaniem Brytyjskich mediów klub ma rozwiązać kontrakt z Polakiem
  • Reprezentantem Polski od dłuższego czasu zainteresowana jest Legia Warszawa

Kamil Grosicki nie ma najlepszego czasu w swojej karierze. Polski skrzydłowy nie może liczyć na regularną grę w West Bromwich Albion, a do tego nie wypalił zimowy transfer. Jednak brytyjskie media podają, że to mogą być ostatnie dni Polaka w zespole The Baggies.

Dziennikarz Crippy Cooke z „Read West Brom” informuje, że władze klubu chcą jak najszybciej rozwiązać sprawę Polaka. W West Bromie nikt nie ukrywa, że chętnie by się pozbyto Grosickiego i skreślono go z listy płac. Obecnie Polak zarabia tam ponad 2 miliony funtów na sezon.

Kamil Grosicki na wylocie z West Bromwich Albion

W klubie liczono, że uda się go sprzedać w styczniu za promocyjną cenę, ale z żadnym z klubów West Brom nie osiągnął porozumienia. W większości krajów europejskich okno transferowe już się zamknęło i zdaniem Cooke'a klub ma rozważać rozwiązanie kontraktu z piłkarzem.

Polak miał kilka konkretnych ofert odejścia, ale na żadną się nie zdecydował. Na początku stycznia odrzucił ofertę walczącego o utrzymanie w Championship Nottingham Forrest, przez co został definitywnie skreślony w klubie.

PZPN zdyskwalifikował byłego sędziegoPZPN zdyskwalifikował byłego sędziegoCzytaj dalej

- Powiedziano mu już, że jeśli nadarzy się odpowiednia okazja, może odejść, ponieważ to oznacza większe środki finansowe dla nas, aby przyciągnąć kolejnych piłkarzy przed końcem okienka - przekazał w styczniu trener zespołu Sam Allardyce.

Na początku roku Grosicki mógł mieć nadzieję, że w jego sytuacji klubowej nastąpił przełom. Jeszcze podczas kadencji Slavena Bilicia zagrał jedynie 10 minut w Premier League i 55 w Pucharze Ligi Angielskiej. Po przyjściu Allardyce'a otrzymał więcej szans, które starał się wykorzystać.

Polak na początku roku zaliczył dwa występy w Premier League i jeden w Pucharze Anglii. W każdym ze spotkań pokazał się z dobrej strony, co zaowocowało dwiema asystami. Jednak w o ostatnich tygodniach nie łapał się nawet na ławkę i mecze The Baggies oglądał z domu.

Grosicki może trafić do Legii Warszawa

Już niemal tradycyjnie Grosicki mógł zmienić klub w ostatnich godzinach okna transferowego. O Polaka pytało ponownie Nottingham, do tego francuskie Dijon, kluby z Turcji, a niektóre źródła informowały o zainteresowaniu ze strony Schalke. Wciąż w grze pozostaje sprawa Legii Warszawa.

Od kilku tygodni media informują, że skrzydłowy negocjuje Legią warunki indywidualnego kontraktu. Zdaniem readwestbrom.com władze West Bromu liczą, że uda im się zarobić na Polaku jeszcze tej zimy. Okna transferowe są otwarte w Polsce, Szwajcarii, Rosji i Ukrainie.

Legia nie jest skłonna płacić za Polaka, ale chętnie przygarnęłaby go jako wolnego zawodnika. Zainteresowanie Wojskowych 32-latkiem potwierdził niedawno trener zespołu Czesław Michniewicz.

Samemu Grosickiemu zależy na zmianie klubu ze względu na reprezentację Polski. Jeżeli nie znajdzie klubu, w którym zacznie regularnie grać, to może go zabraknąć w kadrze Biało-Czerwonych na czerwcowych mistrzostwach Europy.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News