Trener Liverpoolu Jurgen Klopp
ADAM DAVY/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 10 Lutego 2021

Wielka tragedia w rodzinie Juergena Kloppa. Menadżer Liverpoolu stracił matkę

Liverpool w ostatnich dniach przeżywa trudne chwile ze względu na 2 porażki, a przegrana 4:1 z Manchesterem City była bardzo dotkliwa. Ze pewnością spędza to sen z powiek Jurgena Kloppa, jednakże menedżer The Reds ma znacznie bardziej poważny powód do smutku. Niemieckiego szkoleniowca spotkała prawdziwa tragedia, ponieważ zmarła mu matka, której przez pandemię nie może nawet pożegnać.

  • Jurgen Klopp ma wielkie powody do zmartwień
  • Jego Liverpool przegrał 2 ostatnie mecze
  • Szkoleniowca dotknęła jednak prawdziwa tragedia, zmarła mu matka, której nie może pożegnać

Jurgen Klopp przechodzi ostatnio przez bardzo trudny moment w swoim życiu. Jego Liverpool notuje słabe wyniki, czego dowodem są 2 ligowe porażki z rzędu. Ponadto sytuacja kadrowa jest delikatnie mówiąc nie najlepsza, ponieważ wielu zawodników jest kontuzjowanych, zwłaszcza piłkarze występujący na pozycji stopera.

Nie to jest jednak największym zmartwieniem menedżera Liverpoolu. Klopp otrzymał bowiem wieści, że jego matka odeszła, a on nie może udać się do Niemiec, aby pożegnać ją podczas uroczystości pogrzebowej.

Iga Świątek z kolejnym zwycięstwem w Australian OpenIga Świątek z kolejnym zwycięstwem w Australian OpenCzytaj dalej

„Była dla niego wszystkim”

Jurgen Klopp bardzo ciepło wypowiadał się o swojej matce, tłumacząc, że bardzo ją kochał i zdradził, że oboje żyli w we wzorowych relacjach.

- Była dla mnie wszystkim. Prawdziwą mamą w najlepszym tego słowa znaczeniu. Była pobożną chrześcijanką i wiem, że jest teraz w lepszym miejscu - powiedział Niemiec.

Niestety, ze względu na nową mutację koronawirusa w Wielkiej Brytanii menedżer Liverpoolu nie może udać się do ojczyzny, aby wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych. Nasi zachodni sąsiedzi podobnie jak większość krajów Europy, zakazali przyjmowania podróżnych z Wysp.

- Fakt, że nie mogę być na pogrzebie, wynika z okropnych czasów. Jak tylko pozwolą na to okoliczności, zorganizujemy wspaniałe wspomnienie, które będzie temu odpowiadać – zapowiedział Klopp.

Trener Liverpoolu nie widział matki ponad rok

Elisabeth Klopp miała 81 lat i trójkę dzieci. Najmłodszym z nich jest Jurgen Klopp. Menedżer Liverpoolu przez pandemię nie widział się z matką od ponad roku, a teraz nie ma możliwości pożegnania jej w trakcie „ostatniej drogi”.

Zamiast tego 53-latek skupi się prawdopodobnie na pracy, ponieważ The Reds w ciągu najbliższych kilku dni czekają bardzo ważne mecze. W sobotę Liverpool zmierzy się w wyjazdowym starciu z Leicester City, a w przyszły wtorek zagra z RB Lipsk w Budapeszcie w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Szerzej o przenosinach tego spotkania do stolicy Węgier pisaliśmy dla Was tutaj.

Źródło: Meczyki.pl

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News