Iga Świątek Australian Open
Iberion
Autor Aleksy Kiełbasa - 10 Lutego 2021

Iga Świątek z kolejnym zwycięstwem w Australian Open

Australian Open dla Igi Świątek jak do tej pory jest niezwykle udany. Polka ponownie wyszła na kort i nie dała najmniejszych szans rywalce. Wystarczyły 2 sety, aby 19-latka pokonała reprezentantkę Włoch Camilę Giorgi. Można rzec, że nasza zawodniczka upiekła dwie pieczenie na jednym ogniu, bowiem zrewanżowała się przeciwniczce za porażkę sprzed dwóch lat. Świątek wie, już z kim zmierzy się w III rundzie.

• Iga Świątek odniosła kolejną pewną wygraną w Austarlian Open
  • Polka pokonała Camilę Giorgi 6:2, 6:4
  • Dzięki temu nasza zawodniczka zagra w III rundzie turnieju z Fioną Ferro

Iga Świątek potwierdziła swoją bardzo dobrą formę. Nasza zawodniczka w II rundzie tegorocznego Australian Open bardzo pewnie pokonała Camilę Giorgi 6:2, 6:4.

Warto podkreślić, że było to już drugie bezpośrednie spotkanie obu tenisistek w Australian Open. Pierwsze miało miejsce w 2019 roku, kiedy lepsza okazała się Włoszka, która wygrała z wówczas 17-letnią Igą 6:2, 6:0, jednak dla naszej reprezentantki był to debiut na kortach w Melbourne.

Kolejna pewna wygrana Igi Świątek w Australian Open

Iga Świątek już od początku spotkania prezentowała się wyśmienicie. Polka swoimi forhendami spychała rywalkę do głębokiej defensywy i dwukrotnie przełamała Camilę Giorgi. Niewielki kryzys w poczynaniach 19-latki pojawił się w szóstym gemie, gdzie przeciwniczka wyszła już na prowadzenie 15:40. Jednak Iga odrobiła stratę, doprowadzając do gry na przewagi i ostatecznie go wygrała. Ostatecznie nasza reprezentantka wygrała pierwszą partię 6:2.

Drugi set nie przebiegał już pod aż tak wyraźne dyktando Świątek, która wygrała pierwsze dwa gemy. Jednak Giorgi postawiła w nim zdecydowanie trudniejsze warunki. Włoszka wygrała trzy kolejne gemy, po raz pierwszy w meczu przełamując Igę. Niewiele zabrakło, a Iga przegrałaby po raz drugi swoje podanie. Nasza zawodniczka nie dopuściła do takiej sytuacji i w kluczowym momencie szóstego gema odpowiedziała na breakpointa Giorgi asem serwisowym, a później doprowadziła do remisu 3:3.

Legia Warszawa w ćwierćfinale Pucharu Polski, dwie czerwone kartki w końcówceLegia Warszawa w ćwierćfinale Pucharu Polski, dwie czerwone kartki w końcówceCzytaj dalej

Ta chwila wyraźnie dodała wiatru w żagle triumfatorce zeszłorocznego French Open. Iga Światek wygrała dwa kolejne gemy i mimo że następnie przegrała do zera przy serwisie przeciwniczki, to ostatecznie wygrała w drugim secie 6:4, dzięki czemu udało jej się wywalczyć awans do III rundy Australian Opem.

Znamy najbliższą rywalkę Igi Świątek

W kolejnej rundzie Austarlian Open Iga Światek zmierzy się z Fioną Ferro. Francuska plasuję się na 43 pozycji w rankingu WTA, a na swoim koncie ma 2 wygrane w turniejach WTA: w 2019 r. triumfowała w Lozannie, a rok temu w Palermo. Jednak warto podkreślić, że dla 23-latki będzie to dopiero debiut w III rundzie turnieju na kortach w Melbourne.

Z kolei Iga Świątek w zeszłym roku podczas AO dotarła do IV rundy. Obie zawodniczki spotkają się ze sobą pierwszy raz. Ich mecz zaplanowano piątek. Szansę obejrzenia tego starcia powinniśmy mieć na kanałach Eurosportu oraz na Eurosport Player, jednak nie wiadomo, czy do tego dojdzie, bowiem wobec strajku mediów, stacja przerwała dzisiejsze transmisje z Australii.