Tenis, Jerzy Janowicz
East News
Autor - 2 Marca 2020

Niesamowity wyczyn Jerzego Janowicza. Polak zamknął usta swoim krytykom

Tenis nad Wisłą odzyskał Jerzego Janowicza. Zawodnik z Łodzi po ponad rocznej przerwie wznowił karierę i od razu doszedł do finału turnieju w Pau. Dzięki temu wyczynowi tenisista zaliczył ogromny awans w rankingu ATP.

Jerzy Janowicz zaliczył gigantyczny awans w zestawieniu najlepszych tenisistów świata. Polak po powrocie na kort zajmował odległe 1039. miejsce w rankingu ATP. Po świetnym występie w Pau przesunął się w rankingu o ponad 500 pozycji.

Tenis. Wielki powrót Jerzego Janowicza

Polak zajmuje obecnie 461. lokatę w rankingu ATP. Na jego awans złożyło się pięć zwycięstw z rzędu, które odniósł w ostatinm turnieju. Tenisista z Łodzi przegrał dopiero w finale turnieju z Łotyszem Ernestsem Gulbisem.

Sam Janowicz zachowuje spokój i podkreśla, że tenis nie jest jego największym priorytetem. - Na dzień dzisiejszy moja kariera tenisowa jest wznowiona głównie dla mnie, dlatego, że chcę sobie jeszcze pograć, że chcę spróbować, że chcę się pobawić, pocieszyć tenisem. Ja już nie mam nie wiadomo jakiego parcia na sukces, że chcą osiągnąć nie wiadomo co. Ja mam już rodzinę, mam syna, troszeczkę inaczej patrzę na pewne rzeczy - mówił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Janowicz pokonał kontuzje

Półtoraroczna przerwa w występach tenisisty była spowodowana kontuzją, operacją i żmudną rehabilitacją naszego zawodnika. Przed operacją z urazem kolana zmagał się przez prawie 3 lata. Przygotowania do wielkiego powrotu łodzianin rozpoczął w listopadzie ubiegłego roku. Trzymamy kciuki za zdrowie Polaka i jego powrót do wielkiej formy!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News