Tenis Paula Kania
facebook.com/paulakaniaa
Autor - 15 Czerwca 2020

Piękna polska tenisistka wzięła ślub. Wiemy, kim jest jej wybranek (FOTO)

Tenis to nie tylko triumfy sportowe, ale także sukcesy na polu prywatnym. Jedna z czołowych polskich tenisistek Paula Kania właśnie wyszła za mąż, a jej wybrankiem został fizjoterapeuta, który pomagał jej w rehabilitacji po odniesionej kontuzji.

Życie pisze różne scenariusze, o czym przekonała się polska tenisistka Paula Kania. Kontuzja dla sportowca to zawsze cios, który w różnym stopniu może zachwiać jego karierą. Dla reprentatki polski rehabilitacja po urazie okazała się być jednak drogą, do szczęścia na polu prywatnym.

Tenis zna wiele takich historii

Nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć przypadki, w których życie zawodowe połączyło dwójkę sportowców również towarzysko. Dobrym przykładem, również z tenisa, jest Agnieszka Radwańska, która ślub wzięła ze swoim sparingpartnerem oraz trenerm Dawidem Celtem. Historia Pauli Kani jest nieco inna, gdyż swojego przyszłego małżonka, Pawła Chodunia, tenisistka poznała podczas rehabilitacji po kontuzji. Doktor Choduń jest fizjoteraeutą współpracującym ze sportowcami.

Pandemia koronawirusa nie przeszkodziła młodej parze, która zdecydowała się nie przekładać ceremonii zaślubin. Jako że odbyła się ona w urzędzie stanu cywilnego, państwo młodzi musieli mieć założone maseczki, co również w żadnym stopniu nie przeszkadzało zakochanym. Uroczystość odbyła się Krapkowicach.

Przenosiny do stolicy i powrót do tenisa

W najlepszym okresie swojej kariery (rok 2015) Paula Kania plasowała się na 128. miejscu w rankingu singlowym, a także z powodzeniem startowała w zawodach deblowych, gdzie zdobyła jeden tytuł oraz czterokrotnie awansowała do finału w zawodach WTA Tour. Później pojawiły się niestety problemy zdrowotne, a kontuzja ramienia wykluczyla ją z gry na ponad rok. To podczas rehabilitacji po tym urazie poznała swojego przyszłego męża. W ostatnich miesiącach (jeszcze przed pandemią) Paula Kania przeniosła się do Warszawy i dołączyła do Warsaw Sports Group. Dobre wyniki w grze podwójnej z początku roku zapewniły się awans do top 200 rankingu deblowego.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News