Tomasz Adamek
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Czerwca 2020

Jest oficjalna data walki Tomasza Adamka. Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość

Tomasz Adamek zapowiedział już jakiś czas temu, że stoczy jeszcze jedną, pożegnalną walkę na zakończenie sportowej kariery. Wszyscy kibice z niecierpliwością oczekiwali, kiedy ujrzymy ponownie “Górala” w ringu. Okazuje się, że plany boksera pokrzyżowała pandemia koronawirusa i na jego ostatni występ przyjdzie nam jeszcze poczekać. 

Tomasz Adamek ponownie pojawi się w ringu. Utytułowany bokser zamierza w godny sposób pożegnać się z wyczynowym sportem i jeszcze raz powalczyć o zwycięstwo między linami. Do tej pory niewiele wiedzieliśmy o pożegnalnej walce Polaka, jednak rzucił on nieco światła na całą sprawę w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”.

Tomasz Adamek stoczy ostatnią, pożegnalną walkę

Pochodzący z Żywca bokser ma za sobą niewątpliwie fantastyczną karierę, w której miał okazję rywalizować z największymi tuzami świata profesjonalnego boksu. Największe sukcesy Tomasz Adamek święcił w wadze junior ciężkiej, w której sięgał po tytułu mistrza świata IBO i IBF. Podobnie dobrze wiodło mu się po przejściu na kategorię półciężką, gdzie zdobył pas WBC.

Wielkim marzeniem “Górala” były występy w wadze ciężkiej, co udało mu się oczywiście zrealizować, jednak nie osiągał w niej już takich sukcesów jak wcześniej. Adamek ma już 43-lata i nikłe szanse na podbój królewskiej kategorii wagowej, postanowił więc zakończyć bogatą karierę. Jakiś czas temu zadeklarował, że wyjdzie do ringu raz jeszcze, by w godny sposób pożegnać się z ukochaną dyscypliną i kibicami.

Pożegnalna walka Tomasza Adamka w 2021 roku

Teraz poznaliśmy szczegóły planowanego pożegnania Tomasza Adamka. Wszyscy Ci, którzy liczyli, że nastąpi ono prędko, mogą być rozczarowani. Pięściarz w trakcie programu “Magazyn Sportowy” na kanale “Przeglądu Sportowego” przyznał, że jego plany co do ostatniej walki w karierze pokrzyżował wybuch pandemii koronawirusa i zorganizowanie jej będzie możliwe dopiero w 2021 roku. Pierwotnie do starcia z udziałem Polaka miało dojść 11 lipca.

- Poczekamy z tym do przyszłego roku, widzimy co się dzieje z tą pandemią. Ślub córki też jest przełożony - powiedział Tomasz Adamek. Ostatnią walkę 43-latek stoczył w październiku 2018 roku, gdy po nokaucie uległ Jarrellowi Millerowi. Nie wiadomo na razie, kto mógłby być ostatnim rywalem w karierze utytułowanego zawodnika.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News