Eurosport Liga Norweska
Instagram - Eliteserien
Autor Łukasz Kowalski - 5 Czerwca 2020

Eurosport zaskoczył wszystkich polskich kibiców. Transmisje meczów nowej ligi już niebawem

Eurosport postanowił przygotować niespodziankę dla spragnionych piłki nożnej kibiców. Od połowy czerwca stacja będzie pokazywała rozgrywki z kolejnego kraju. Stacja chce wykorzystać rosnącą siłę kraju ze Skandynawii i zaprezentować kibicom jedną z czołowych tamtejszych lig. Start już 16 czerwca.

Eurosport przyzwyczaił swoich widzów do emisji programów na najwyższym poziomie. Tym razem władze stacji przygotowały dla kibiców piłki nożnej niespodziankę. Od połowy czerwca widzowie będą mogli śledzić na kanałach Eurosportu kolejną, powracającą po pandemii ligę piłkarską. Stacja wybrała ciekawy kierunek.

Eurosport pokaże nową ligę

Piłka skandynawska rośnie w siłę. Niemal cały region znajduje się na europejskim poziomie. Na ostatnich Mistrzostwach Świata wystąpiły trzy skandynawskie drużyny. Na przełożonych na przyszły rok Mistrzostwach Europy na pewno wystąpią Szwedzi, Duńczycy i Finowie. W barażach o miejsce w turnieju finałowym biorą udział także Islandia i Norwegia. Jeżeli awansują, to na przyszłorocznym Euro wystąpi każda drużyna ze Skandynawii.

Rosnącą siłę skandynawskiej piłki dostrzegli także włodarze Eurosportu, którzy postanowili poszerzyć swoją ofertę dla widzów. Jak poinformował Kacper Merk, dziennikarz stacji, od 16 czerwca na kanałach Eurosportu kibice będą mogli oglądać zmagania ligi norweskiej. Wtedy też rusza kolejny sezon w Norwegii.

Liga norweska wyżej w rankingach niż Ekstraklasa

Liga Norweska zakończyła sezon 2019 w grudniu ubiegłego roku. Zgodnie z planem kolejna kampania miała rozpocząć się wiosną tego roku, ale ze względu na epidemię koronawirusa początek kolejnego sezonu zaplanowano na 26 czerwca. Mistrzostwa będzie bronić drużyna Molde FK.

Na koniec sezonu 2019/2020 Eliteserien będzie na 22. miejscu w klasyfikacji lig UEFA. Dla porównania polska PKO Ekstraklasa znajduje się 29 miejscu w tym zestawieniu. Według portalu transfermarkt.de wartość ligi norweskiej wynosi 107,95 miliona euro. PKO Ekstraklasa jest wyceniana na 160,45 miliona euro.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News