Tomasz Gollob
PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News
Autor - 3 Listopada 2020

Potwierdziło się najgorsze. Tomasz Gollob ma koronawirusa. Sportowiec trafił do szpitala, wiemy co z jego zdrowiem

Tomasz Gollob to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych żużlowców w historii polski i świata. Niestety, okazało się, że popularny sportowiec zaraził się koronawirusem. To dla niego szczególnie niebezpiecznie, ponieważ od kilku lat były żużlowiec zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi.

Tomasz Gollob to jeden z najbardziej rozpoznawalnych żużlowców w naszym kraju i jeden z najlepszych w historii tej dyscypliny. Teraz okazało się, że borykający się z problemami zdrowotnymi Gollob musi walczyć również z zakażeniem koronawirusem.

Już wcześniej były zawodnik reprezentacji Polski czuł się gorzej i zmagał się z wysoką gorączką. 49-latek udał się do szpitala, gdzie przeszedł badania. Niestety dały one wynik pozytywny.

Tomasz Gollob ma koronawirusa

Kilka godzin temu w internecie pojawiła się informacja o tym, że wielokrotny mistrz świata na żużlu czuje się źle i ma wysoką gorączkę. O wszystkim informował na Twitterze Marcin Majewski, dziennikarz Canal+. Wtedy Tomasz Gollob czekał jeszcze na wyniki badań.

Niestety, później Majewski napisał, że przeprowadzone testy potwierdziły najgorsze obawy. - Tomasz Gollob ma koronawirusa. Trzymaj się Tomek - poinformował na swoim profilu na Twitterze dziennikarz.

To dla byłego sportowca niezwykle zła wiadomość, bowiem od kilku lat Tomasz Gollob zmaga się z niezwykle ciężkimi konsekwencjami wypadku, jakiemu uległ w 2017 roku w zawodach motocrossowych. W wyniku upadku żużlowiec uszkodził rdzeń kręgowy.

Tomasz Gollob był bardzo aktywny sportowo, mimo że był już po 40-tce. Wypadek kompletnie przekreślił wszelkie możliwości brania udziału w jakichkolwiek zawodach. Do teraz były mistrz żużlowy porusza się jedynie na wózku inwalidzkim.

Tomasz Gollob w grupie ryzyka

Najgorszy dla byłego żużlowca był pierwszy rok po wypadku. Prawie cały czas spędzał w szpitalach i odczuwał ogromny ból, z którym trudno mu było sobie poradzić. Co więcej, jego organizm często atakowany jest przez bakterie, które mocno nadwyrężają jego układ odpornościowy.

To wszystko sprawia, że koronawirus jest dla niego niezwykle groźny i stan Golloba musi być teraz stale monitorowany. Na szczęście z podanych informacji nie wynika, aby miał on w tej chwili problemy z oddychaniem.

Tomasz Gollob długo nie mógł poradzić sobie ze swoją sytuacją, ale ostatnie miesiące były dla niego najlepsze od momentu wypadku. Były mistrz czuł się coraz lepiej i coraz lepiej odnajdywał się również w nowej roli.

Telewizja Canal+ zapraszała go bowiem do swojego studia jako eksperta przy okazji meczów żużlowych. Później sprawdził się on również jako komentator, co kibice przyjęli z dużym entuzjazmem. Miejmy nadzieję, że Tomasz Gollob poradzi sobie również z koronawirusem i znów zobaczymy go w dobrej formie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News