UEFA
FRANCK FIFEAFP East News
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Czerwca 2020

Sensacyjna decyzja UEFA. Federacja chce dokończyć anulowany sezon

UEFA zdecydowanie popiera możliwe wznowienie rozgrywek w jednej z czołowych lig Europy, której władze już kilka tygodni podjęły decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu z uwagi na pandemię koronawirusa. Kolejne ligi wznawiają jednak skutecznie grę, w związku z czym pojawiły się głosy o zmianie pierwotnej decyzji.

UEFA wyraziła aprobatę, dla ewentualnego wznowienia sezonu we francuskiej Ligue 1. Władze ligi pod koniec kwietnia podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek i przyznaniu tytułu mistrza Paris Saint-Germain. Jako że udało się wznowić grę w innych europejskich ligach, również francuskie kluby zapragnęły powrotu do rywalizacji na boisku.

UEFA wyraża zgodę na dokończenie anulowanego sezonu Ligue 1

W kwietniu rząd Francji wydał rozporządzenie zakazujące organizacji imprez sportowych aż do końca sierpnia. Jasnym dla władz Ligue 1 stało się wówczas, że nie uda się dokończyć rywalizacji w sezonie 2019/2020. Zapadła decyzja o przedwczesnym zakończeniu sezonu, a tytuł mistrzowski powędrował do Paris Saint-Germain. Decyzja ta od początku miała wielu przeciwników, a jednym z największych był prezydent Olympique Lyon Jean-Michel Aulas.

Nic dziwnego, gdyż jego zespół ostatecznie uplasował się na siódmej pozycji, która nie gwarantuje udziału w europejskich pucharach. Aulas od kilku już tygodni przekonuje, że zakończenie gry było błędem i zaproponował już kilka rozwiązań, które pozwoliłyby na rozegranie pozostałych spotkań. Ostatnią propozycją Francuza jest gra w systemie play-off.

Francuzi pozazdrościli innym krajom i też chcą grać ponownie w piłkę

Może się okazać, że Aulas dopnie swego, bowiem w kraju pojawia się coraz więcej głosów, że zakończenie sezonu nastąpiło zbyt pochopnie. Widać to jak na dłoni w zestawieniu z innymi czołowymi ligami Starego Kontynentu, które jak Bundesliga już wróciły, albo za kilka dni wrócą do rozgrywania meczów. Zwolennikiem reaktywowania przerwanego sezonu we Francji jest też UEFA.

Jej prezydent Aleksander Ceferin w liście, który został opublikowany przez “Le Parisien” zaznacza, że w niecodziennych okolicznościach, jakimi jest bez wątpienia pandemia koronawirusa, to federacje krajowe muszą podjąć decyzję, w jakim formacie zostaną dokończone ligowe zmagania. Jedyny warunek, jaki stawia UEFA i jej szef, to zakończenie gry przed 2 sierpnia. Więcej dowiemy się już w przyszłym tygodniu. W poniedziałek i wtorek zbierze się Francuska Rada Stanu, która wyda opinię w sprawie.

Źródło: "Le Parisien"

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News