Wayne Rooney
Rex Features/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 15 Stycznia 2021

Oficjalnie. Wayne Rooney zakończył karierę. Wiemy, co legendarny Anglik będzie robił dalej

Wayne Rooney to jednak z największych postaci w angielskim futbolu. Legendarny napastnik Manchesteru United i reprezentacji Anglii właśnie zakomunikował światu, że oficjalnie kończy karierę piłkarza. Rooney zamierza skoncentrować się teraz na nowym zadaniu. Będzie na stałe menadżerem Derby County, w którym w ostatnich miesiącach pełnił rolę grającego trenera. 

  • Wayne Rooney postanowił w wieku 35 lat zakończyć karierę pilkarską
  • Legendarny napastnik Manchesteru United sprawował ostatnio funkcję grającego trenera Derby County
  • Zawodnikami Derby są Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik
  • Rooney po zakończeniu gry w piłkę, na stałe zajmie się prowadzeniem Derby

Wayne Rooney, jeden z najlepszych piłkarzy XXI wieku, zdecydował się zakończyć piłkarską karierę. 35-letni Anglik nie będzie jednak bezczynnie siedział na emeryturze. Rooney został oficjalnie ogłoszony trenerem drużyny Derby County.

Wayne Rooney zakończył karierę. Nowa rola wybitnego piłkarza

Do poważnych zmian doszło w klubie dwójki reprezentantów Polski, Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka. Legendarny angielski napastnik Wayne Rooney, u boku którego mieli okazję grać nasi rodacy w Derby County, zdecydował się zakończyć karierę. 35-latek zamierza się poświęcić nowej pracy.

A będzie nią stanowisko trenera Derby County. Rooney od listopada pełnił obowiązku grającego trenera piłkarzy klubu z Championship. Doświadczony napastnik tymczasowo piastował to stanowisko, po tym, jak zwolniony z posady trenera został Phillip Cocu.

Włodarze Derby postanowili zaufać Rooneyowi i powierzyli mu już oficjalnie posadę pierwszego trenera drużyny. Jego umowa będzie obowiązywać do czerwca 2023 roku. Zwrócono uwagę na fakt, że pod wodzą Anglika zespół zdecydowanie poprawił grę i osiągane wyniki.

- Cieszymy się, że możemy ogłosić Wayne'a Rooneya naszym nowym trenerem. Nasza ostatnia poprawa wyników wiązała się z kilkoma świetnymi występami. Gramy teraz radykalnie lepiej w obronie, a w ataku jesteśmy skuteczniejsi. To fundamenty, które umożliwiają nam dalszy rozwój- powiedział dyrektor generalny “Baranów” Stephen Pearce.

Wayne Rooney nowym trenerem Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka

Wayne Rooney kończy zatem swoją usłaną sukcesami karierę napastnika. 35-latek jeszcze w tym sezonie zdołał kilka razy pojawić się ba boisku. Rozegrał 10 spotkań, w których zdobył jednego gola.

Nim doświadczony napastnik przeniósł się do Derby County, występował w Evertonie, Manchesterze United, a także D.C United. Największe sukcesy odniósł oczywiście z “Czerwonymi Diabłami”. Przez trzynaście lat gry na Old Trafford, rozegrał blisko 400 spotkań i zdobył ponad 180 goli.

Z Manchesterem united pięć razy zdobył mistrzostwo Anglii, raz Puchar Anglii, pięć razy Tarczę Wspólnoty, cztery razy Puchar Ligi Angielskiej, raz Ligę Europy i klubowe mistrzostwo świata. Najważniejszym triumfem było oczywiście wygranie Ligi Mistrzów w 2008 roku.

Wayne Rooney to także najskuteczniejszy strzelec w historii reprezentacji Anglii. Dla “Synów Albionu” Rooney rozegrał 120 spotkań i strzelił 53 gole. Z reprezentacją wziął udział w trzech mundialach i trzech turniejach o mistrzostwo Europy.

Źródło: Derby County

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News