Zbigniew Boniek
Youtube
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Maja 2020

Zbigniew Boniek żyje jak król. Miejsce, gdzie żyje prezes PZPN to istny raj (FOTO)

Zbigniew Boniek od blisko ośmiu lat pełni funkcję prezesa PZPN przez co większość czasu musi spędzać na terenie naszego kraju. Jak wiadomo, od czasów kariery piłkarskiej związany jest również z Włochami. Szef polskiej piłki na Półwyspie Apenińskim nie może narzekać na brak wygody. Okolica w której zamieszkuje z rodziną jest bajeczna.

Zbigniew Boniek po zakończeniu kariery piłkarskiej zamieszkał wraz ze swoimi bliskimi w Rzymie. “Wieczne Miasto” słynie ze swej urody, o czym doskonale wie prezes PZPN, który jest właścicielem domu w jednej z najpiękniejszych jego dzielnic.

Nie żyje legenda sportu. Był absolutnym rekordzistą czołowej ligiNie żyje legenda sportu. Był absolutnym rekordzistą czołowej ligiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Kubica ujawnił, gdzie mieszka. Prawdziwe luksusy, za tysiące euro. Jeden szczegół przyciąga uwagę (FOTO)
  2. Wysiadły z samochodu po kolizji, by zobaczyć co się stało. Zginęły na miejscu


Zbigniew Boniek od ponad 30 lat mieszka z rodziną we Włoszech

Obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wyjechał w trakcie kariery zawodniczej do Włoch blisko czterdzieści lat temu. Do dziś uznawany jest przez Włochów za jednego z najlepszych piłkarzy Juventusu w historii. Po latach sukcesów spędzonych w Turynie ostatnie lata profesjonalnej gry w piłkę popularny “Zibi” spędził w AS Romie.

Po odwieszeniu butów zdecydował się zostać wraz z rodziną w stolicy Włoch. Mimo że od niemal ośmiu lat Boniek sprawuje najważniejszą funkcję w polskiej piłce, wciąż jego życie prywatne związane jest z Półwyspem Apenińskim. To tam prezes ma swój dom. Sama nieruchomość, jak i okolica, w której się znajduje, robią wrażenie.

Były trener Adama Małysza wraca do skoków narciarskich. Przed nim ogromne wyzwanieByły trener Adama Małysza wraca do skoków narciarskich. Przed nim ogromne wyzwanieCzytaj dalej


Mieszkanie prezesa PZPN znajduje się w pięknej dzielnicy

- Po zakończeniu kariery piłkarskiej przeprowadziłem się do 200-metrowego mieszkania w kamienicy, położonej u stóp jednego ze wzgórz Villa Borghese, największego i najpiękniejszego parku stolicy. Jest salon, cztery sypialnie, dwie łazienki, a także mieszkanko, które zajmowała gosposia, pani Helenka, kiedy dzieci były małe. W tym mieszkaniu czuję się dobrze. Mam blisko moje ulubione korty Tennis Club Parioli, klubu, którego jestem członkiem. Większe mieszkanie nie jest mi potrzebne. - mówił wiele kilka lat temu Boniek w wywiadzie dla lodz.naszemiasto.pl

Do dyspozycji jest również biblioteka, na którą przerobiony został pokój jego córki Karoliny, gdy ta wyszła za mąż. Jak więc widać były reprezentant Polski nie może narzekać na brak komfortu. Dzielnica Villa Borghese, którą wspomniał prezes PZPN w swojej wypowiedzi to jedna z największych rzymskich atrakcji. Każdego roku ściągają tam tysiące turystów, by podziwiać piękne parki oraz elementy architektoniczne.

Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek

Źródło: lodz.naszemiasto.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel do Polaków. Ważne informacje z południa Polski
  2. Od jutra nowe godziny robienia zakupów. Ważne zmiany, które dotkną wszystkich
  3. Nie tylko piłka nożna wraca do gry. Pojawił się pomysł na kontynuowanie NBA
  4. Były reprezentant Polski zdenerwował kibiców. Chce zarabiać więcej jak premier. Innymi pieniędzmi gardzi
  5. Były piłkarz gotuje się przed walką z Najmanem. "Pseduosportowiec. Będzie mu przykro, kiedy dostanie lanie"
  6. Do ZUS wpłynęło już o 6,4 mld zł mniej ze składek. Co z naszymi emeryturami i zasiłkami?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News