Zbigniew Boniek wideo
.
Autor Piotr Bernaciak - 8 Listopada 2019

Najpiękniejsze gole Zbigniewa Bońka w reprezentacji Polski. Zapisał się w historii [WIDEO]

Zbigniew Boniek niewątpliwie jest jedną z najważniejszych postaci w historii naszej reprezentacji. Przedstawiamy kompilację najpiękniejszych jego bramek. Nie da się ukryć, że kilka z nich wyglądało wyjątkowo pięknie.

Zbigniew Boniek był zdecydowanie jedną z najważniejszych postaci w historii reprezentacji Polski. Obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w swoich czasach zaliczał się do światowej czołówki pomocników i występował najlepszych klubach w tamtych latach w Europie. Polak występował w Juventusie i Romie na długo przed tym, zanim cały świat miał szansę usłyszeć Roberta Lewandowskiego.

Jeszcze do niedawna to właśnie Zbigniew Boniek był światowym ambasadorem polskiego futbolu. Dziś nie można nazwać go nieskazitelną legendą, bo nie każdemu podoba się jego prezesura w PZPN, nie wszyscy widzą wyłącznie pozytywy jego kadencji, jednak nie można zarzucić mu tego, że nie zapisał się w historii reprezentacji Polski i polskiej piłki nożnej.

Zbigniew Boniek jest legendą polskiej piłki

Zbigniew Boniek w reprezentacji Polski występował przez dwanaście lat. Zaliczył mecze na mundialach, gdzie także wpisywał się na listy strzelców w trakcie wielu spotkań. To także on niegdyś rzucił słynną klątwę, zgodnie z którą po mundialu w 1986 roku mieliśmy czekać wiele lat na następny występ na mistrzostwach świata. Jego słowa sprawdziły się, bo Polacy awansowali na mundial potem dopiero w 2002 roku.

Przypominamy najpiękniejsze gole Zbigniewa Bońka w koszulce reprezentacji Polski. Wiele z nich zostało zdobytych w naprawdę efektowny sposób. Zdecydowanie widać po nich, że mówimy tu o zawodniku klasy światowej.

TOP 10 Zbigniew Boniek - Gole / Goals [1976-1988]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News