Zbigniew Boniek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Aleksy Kiełbasa - 18 Listopada 2020

Ile zarabia Zbigniew Boniek? Z pewnością nie może narzekać

Ile wynosi pensja Zbigniewa Bońka? Nie ma wątpliwości, że prezes PZPN jest majętnym człowiekiem i na swoim koncie z pewnością może mieć sporo gotówki. Co ciekawe, to nie stanowisko, które piastuje daje mu największy zarobek.

Zbigniew Boniek był wybitnym piłkarzem. Przez wielu uważany jest za najlepszego zawodnika w historii polskiego futbolu. W reprezentacji Polski rozegrał 80 spotkań, w których zdobył 24 gole. Jest brązowym medalistą mistrzostw świata z 1982 roku. Zibi zdobył m.in. 3 mistrzostwa Polski z Widzewem Łódź, mistrzostwo Włoch, Puchar Europy i Puchar Zdobywców Pucharów z Juventusem Turyn i Puchar Włoch z AS Romą.

Z pewnością Zbigniew Boniek może być nawet w dzisiejszych czasach uznawany za jednego z najlepszych zawodników, jacy kiedykolwiek rozgrywali spotkania w profesjonalnym futbolu. Twierdzą tak kibice z całego świata.

W 1982 roku w dużej mierze dzięki świetnemu występowi na mundial w plebiscycie Złotej Piłki zajął 3 miejsce. Na graniu w piłkę Boniek zarobił dużo i pieniądze starał się dobrze inwestować. Zatem jaki majątek ma prezes PZPN?

Jakim majątkiem może pochwalić się Zbigniew Boniek?

Zbigniew Boniek nie lubi chwalić się swoimi zarobkami. Prezes PZPN w 2016 roku przyznał, że nie pobiera żadnej pensji z tytułu sprawowanego przez siebie stanowiska. W tej kwestii prawdopodobnie nic się nie zmieniło. Przykładowo, jego poprzednik Grzegorz Lato zarabiał miesięcznie 50 tysięcy złotych.

Jak się dowiadywaliśmy z informacji pojawiających się podczas wyborów na prezesa PZPN, Zbigniew Boniek mógł pobierać zarobki nieco niższe od swojego poprzednika. Nie wiadomo jednak, czy zdecydował się na przyjęcie pensji.

Natomiast jeśli chcemy znaleźć konkretne kwoty dotyczące zarobków Bońka, to niestety takowych nie znajdziemy. Ale możemy się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy. Mianowicie Zbigniew Boniek jeszcze jako piłkarz zaczął inwestować. Najpierw były to nieruchomości, a później firma pośrednicząca w handlu prawami do transmisji sportowych. Jednak od kilku lat Boniek inwestuje w energię odnawialną. Początkowo prezes PZPN próbował zająć się produkcją biokomponentów do paliw.

W 2006 r. założył firmę Bon Oil, która miała zbudować w Kędzierzynie-Koźlu fabrykę biodiesla. W 2016 roku postawił na energię z wiatru. Jego firma Bon Wind posiada koncesję URE oraz inwestuje w elektrownie w Polsce.

Zbigniew Boniek miał duże wpływy z reklam

Prezes PZPN miał także duże przychody z reklam. Wiadomo, że za kontrakt z firmą bukmacherską Expekt pobierał aż 150 tysięcy euro rocznie. Chwilę po podpisaniu umowy z użyczeniem wizerunku, w firmie rozpętała się afera hazardowa, która gryzła się z tym, co promował Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek na co dzień mieszka we Włoszech, gdzie spędził ponad 30 lat. W Rzymie mieszka w kamienicy, w której ma 200 metrowy lokal. Znajdują się w nim salon, cztery sypialnie, dwie łazienki oraz jeden pokój gościnny. Jego dom ulokowany jest nieopodal największego i najpiękniejszego parku w stolicy Włoch u stóp Villa Borghese.

Podsumowując: Zbigniew Boniek oficjalnie nie podał informacji na temat swoich zarobków, choć wielokrotnie mówił, że nie zamierza pobierać pensji z racji pracy jako prezes PZPN. Niewątpliwie zarabia jednak pieniądze w inny sposób, więc może sobie na to pozwolić.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News