Zdzisław Kręcina
screen youtube.com/PiastGliwiceTV
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 27 Września 2020

Zdzisław Kręcina - niezwykle barwna i kontrowersyjna postać polskiego futbolu. Przez lata był na szczycie

Zdzisław Kręcina jest jedną z najbarwniejszych i najbardziej kontrowersyjnych postaci w Polskim futbolu. Przez lata był jedną z najważniejszych postaci w Polskim Związku Piłki Nożnej. Jego długa kadencja była obfita w wiele sukcesów i porażek. Jego odejście było końcem pewnej ery w polskiej piłce nożnej.

Zdzisław Kręcina od najmłodszych lat jest związany ze sportem. Szczególnie mocno umiłował piłkę nożną, z którą się związał zawodowo. Niewiele osób pamięta, że Kręcina w przeszłości regularnie występował na boisku. Przez całą swoją karierę zawodniczą był związany z drużyną Koszarawy Żywiec.

Po zakończeniu kariery zawodnika zaangażował się w działalność na rzecz polskiego futbolu. Najpierw był zastępcą sekretarza generalnego w Polskim Związku Piłki Nożnej, a później został sekretarzem Wydziału Szkolenia oraz kierownikiem kadry olimpijskiej. Na początku lat 90. uzyskał nawet specjalną licencję menedżera FIFA w zakresie organizacji meczów piłkarskich.

Od 1997 roku pełnił funkcję zastępcy sekretarza generalnego. Dwa lata później został jedną z najważniejszych osób w Polskim Związku Piłki Nożnej, zostając sekretarzem generalnym. Tę funkcję pełnił bez przerwy przez 12 kolejnych lat. Z posadą pożegnał się dopiero w 2011 roku po wybuchu tzw. afery taśmowej.

Do tej pory Kręcina jest aktywny w polskim futbolu. Ostatni raz stało się o nim głośniej w 2014 roku, po tym, jak objął stanowisko prezesa Piasta Gliwice. Jako szef gliwickiego klubu wytrzymał ponad rok. 30 czerwca 2015 roku rozstał się z drużyną obecnych brązowych medalistów Ekstraklasy.

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News