Adam Małysz Lillehammer Kamil Stoch Dawid Kubacki
Andrzej Iwanczuk/Reporter - East News
Autor Piotr Bernaciak - 9 Marca 2020

Mocne słowa Adama Małysza po konkursie w Lillehammer. "Wyniki zostały trochę wypaczone"

Adam Małysz postanowił wypowiedzieć się na temat dzisiejszych rezultatów Polaków w Lillehammer. Nasi reprezentanci spisali się poniżej oczekiwań, jednak nasz mistrz uważa, że wyniki mogły zostać wypaczone.

Adam Małysz wielokrotnie miał okazję brać udział w konkursach narciarskich organizowanych na skoczni w Lillehammer, a dzisiaj miał okazję oglądać występy swoich młodszych kolegów. Niestety ich występy były dalekie od ideałów, a w czołowej dziesiątce znalazł się tylko jeden podopieczny Michala Doleżala. Dzisiejsze zawody były jednak pod pewnym względem wyjątkowe.

Wszystko przez warunki pogodowe panujące na skoczni. Z powodu silnego wiatru konkurs został początkowo opóźniony o dziesięć minut, a następnie niemal każdy ze startujących musiał liczyć się z okolicznościami, które nie zależały od niego. W tej właśnie sprawie wypowiedział się Adam Małysz, wskazując na to, że jego zdaniem kolejne zawody Pucharu Świata nie odbyły się w odpowiednich warunkach.

Świetne notowania Dawida Kubackiego. Polak bardzo wysoko w Pucharze ŚwiataŚwietne notowania Dawida Kubackiego. Polak bardzo wysoko w Pucharze ŚwiataCzytaj dalej

Adam Małysz skomentował konkurs w Lillehammer

- Mimo wszystko te wyniki zostały trochę wypaczone, bo wiatr kręcił. Szczególnie ostatnia trójka miała trudne warunki i wydarzyło się to, co się wydarzyło. Jest nam bardzo przykro, bo Kamil mógł wygrać ten konkurs, wypadł poza podium i to nie jest miła informacja - powiedział Adam Małysz w wywiadzie dla TVP, zwracając uwagę na problem towarzyszący skoczkom w dzisiejszym konkursie.

Rzeczywiście warto wspomnieć, że Kamil Stoch był blisko znakomitego rezultatu, realne było objęcie prowadzenia w klasyfikacji turnieju Raw Air, jednak wszystko zmieniło się po przeciętnym skoku w drugiej serii, z którego sam Stoch nie był dumny.

Wymowne zachowanie polskich trenerów po skoku Kubackiego. Wszystko na oczach setek tysięcy widzówWymowne zachowanie polskich trenerów po skoku Kubackiego. Wszystko na oczach setek tysięcy widzówCzytaj dalej

Adam Małysz wypowiedział się dla TVP

Kamil Stoch z pewnością liczył na więcej, zwłaszcza że w obu seriach treningowych zajmował drugie miejsce, podobnie jak w pierwszej serii. Z pewnością miał nadzieję, że uda mu się poprawić ten rezultat w ostatecznej rundzie, jednak dziś musiał obejść się smakiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska przekazała fanom wspaniałą nowinę. Ogromne szczęście jej i córki
  2. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  3. Świetne notowania Dawida Kubackiego. Polak bardzo wysoko w Pucharze Świata
  4. Wymowne zachowanie polskich trenerów po skoku Kubackiego. Wszystko na oczach setek tysięcy widzów
  5. Artur Szpilka wygrał po kontrowersyjnym werdykcie. Teraz prosi o unieważnienie walki
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News