Adam Małysz
youtube.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 24 Listopada 2020

Z ostatniej chwili. Adam Małysz pozbawiony rekordu. Trudno uwierzyć, zajęło to dziesięć lat

Adam Małysz w zeszły weekend został pozbawiony rekordu, który dzierżył przez 10 lat. Polska legenda skoków narciarskich, która ma na swoim koncie wiele osiągnięć na tle sportowym i przez lata z dumą nosiła miano najlepszego polskiego sportowca w historii, musiała pogodzić się, że po dekadzie przyszedł czas na pożegnanie w stronę swojego zdumiewającego osiągnięcia. Nowym liderem osobliwego rankingu co dziwne nie został ani Kamil Stoch, ani Dawid Kubacki, a mniej utytułowane nazwisko. Aż ciężko w to uwierzyć.

Adam Małysz ma na swoim koncie wiele wspaniałych rekordów i osiągnięć, które ciężko będzie powtórzyć któremukolwiek polskiemu sportowcowi. Skoczek przez lata mógł poszczycić się tytułem, który bezpowrotnie odszedł w zeszły weekend. Dziennikarz Onetu - Tomasz Kalemba, podliczył, że jeden z rekordów ustanowionych przez skoczka zdążył się zdezaktualizować. Nowym liderem jest zupełnie niespodziewane nazwisko i możliwe, że jeszcze w tym sezonie podwyższy swój dystans. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła będą musieli zmierzyć się z najbardziej osobliwym osiągnięciem w historii polskich skoków narciarskich.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  2. Małżeństwo brało wspólny prysznic, gdy nagle żona zauważyła jeden szczegół. Od razu zażądała rozwodu
  3. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli
Dziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportuDziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportuCzytaj dalej

Adam Małysz stracił swój rekord. Dzierżył go przez dziesięć lat

Tomasz Kalemba z Onet.pl podliczył, że Adam Małysz utracił swój legendarny rekord. Chodzi o osiągnięcie, które było ustanowione dla najstarszego polskiego skoczka w historii, który zdobywał punkty w trakcie Pucharu Świata. Polska legenda ustanowiła osobliwy rekord w trakcie ostatniego konkursu w karierze. Przypomnijmy, że Małysz żegnał się z polskimi kibicami konkursem Pucharu Świata w Planicy, który odbył się 20 marca 2011 roku. Polak zajął trzecie miejsce w konkursie, a za jego osiągnięciami i wielką klasą płakała cała Polska.

Okazuje się, że nowym rekordzistą zważając na wiek punktowania w Pucharze Świata, nie jest ani Kamil Stoch, ani Piotr Żyła. Mimo lat doświadczenia i sukcesów zaszczytny tytuł należy się Stefanowi Huli. Skoczek, który od lat pojawia się w reprezentacji Polski, zajął 29. miejsce w konkursie w Wiśle, co przyniosło mu 2 pkt.

Sam Stefan Hula może być bardzo dumny ze swojego rekordu. Skoczek, który swego czasu zajmował wysokie miejsca Pucharu Świata i mający na swoim koncie dwa brązowe medal w konkursach drużynowych na Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata w lotach, nie został jednak powołany przez trenera reprezentacji Polski - Michala Doleżala, na kolejne zawody w Ruce, więc jak na razie nie poprawi swojego osiągnięcia.

Zaznaczmy, że skoczek odniósł swój sukces w wieku 34 lat i 54 dni. Adam Małysz w chwili zajmowania trzeciego miejsca w Planicy w trakcie pożegnalnego konkursu był o rok młodszy (miał dokładnie 33 lata i 107 dni). Zważając jednak na wiek Kamila Stocha i Piotra Żyły, którzy są w o wiele większej formie niż Hula, ale także są zbliżeni wiekowo, można zakładać, że któryś z tych dwóch sportowców obejmie prowadzenie w osobliwym rankingu.


Na jaw wyszło, ile miał zarobić Marcin Najman w trakcie Fame MMA. Czyste szaleństwo, mało kto może śnić o takich kwotachNa jaw wyszło, ile miał zarobić Marcin Najman w trakcie Fame MMA. Czyste szaleństwo, mało kto może śnić o takich kwotachCzytaj dalej

Stefan Hula był niezadowolony po konkursie w Wiśle. To wtedy pobił rekord Adama Małysza

Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle mogła średnio przypaść do gustu polskim kibicom. Z jednej strony reprezentacja zajęła wysokie, trzecie miejsce w trakcie konkursu drużynowego, z drugiej całkowicie nie mogła nawiązać do sukcesu w trakcie konkursu indywidualnego. Najwyższą, piątą lokatę, zaliczył Piotr Żyła, którego wyprzedzili Markus Eisenbichler (Niemcy), Karl Geiger (Niemcy), Daniel Huber (Austria) i Egner Halvor Granerud (Norwegia).

Sam Stefan Hula zajął dopiero 29. lokatę w trakcie konkursu Pucharu Świata, ale ciężko było szukać u skoczka satysfakcji w jego występie. Podkreślał, że występ był bardzo trudny i nie jest zadowolony ze swoich skoków, ale cieszy się, że zdołał zgromadzić chociaż dwa, symboliczne punkty w kwalifikacji generalnej.

- To był trudny konkurs, ale zdobyłem punkty i to jest ważne. Nie jestem jednak zadowolony ze skoków, bo one nie były takie, jakbym sobie życzył. Brakuje im do tych z lata. Pojawiają się błędy. Muszę znowu popracować nad pozycją dojazdów - mówił Stefan Hula cytowany przez onet.pl.

Mimo że Stefan Hula punktował wyżej od Kamila Stocha, który całkowicie rozczarował, to nie znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na następne zawody. Do listy powołanych zawodników należą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Ogromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdego
  2. Od 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodzianka
  3. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  4. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli
  5. Właśnie podano tragiczne wiadomości. Nie żyje polski uczestnik mistrzostw świata, był legendą sportu
  6. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News