Andrzej Stękała
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 29 Stycznia 2021

Rewelacyjny występ Andrzeja Stękały na treningu w Willingen

Andrzej Stękała w ostatnim czasie imponuje formą. Polski skoczek przebojem wdarł się do światowej czołówki skoczków i jest już pewnym punktem naszej reprezentacji. 25-latek potwierdził fantastyczną dyspozycję podczas piątkowego treningu w Willingen. Stękała oddał najdłuższy skok ze wszystkich zawodników. Na słynnej skoczni Muehlenkopfschanze pofrunął aż na 150 metr.

  • Od piątkowej sesji treningowej rozpoczęły się zmagania skoczków na skoczni w Willingen
  • Do rywalizacji w niemieckiej miejscowości przystąpiło siedmiu Polaków
  • Najlepszy okazał się Andrzej Stękała, który skoczył najdalej ze wszystkich
  • 25-latek pofrunął aż na odległość 150 metrów

Andrzej Stękała dostarczył kibicom wielu powodów do optymizmu przed sobotnim konkursem Pucharu Świata w Willingen. Już podczas pierwszej serii treningowej Polak oddał fantastyczny skok. Stękała skoczył aż 150 metrów. Nikomu nie udało się osiągnąć takiej odległości.

Andrzej Stękała zdeklasował rywali na treningu w Willingen

W piątek na skoczni w Muehlenkopfschanze w Willingen rozpoczął się kolejny weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy rozpoczęli starty od udziału w sesji treningowej. Na godzinę 15:45 zaplanowano natomiast kwalifikacje do sobotniego konkursu.

Na liście startowej znalazło się 55 zawodników, w tym siedmiu reprezentantów Polski. Trener Michal Doleżal do Willingen zabrał Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Jakuba Wolnego i Aleksandra Zniszczoła. Polacy w treningu radzili sobie ze zmiennym szczęściem.

Już od kilku dni pojawiały się niepokojące prognozy pogody. Aura miała skutecznie krzyżować plany organizatorów konkursów w Willingen. Ostatecznie udało się przeprowadzić pierwszy trening, jednak wiatr i tak mocno wpłynął na skoki poszczególnych zawodników.

Słabszy skok zanotował m.in. Kamil Stoch. Skoczek z Zębu uzyskał tylko 128,5 metra i nawet nie zbliżył się do czołowych miejsc. Jeszcze gorzej wypadł Piotr Żyła, który osiągnął tylko 121 metrów. Lepiej radzili sobie pozostali Polacy.

Andrzej Stękała oddał najdłuższy skok spośród wszystkich zawodników PŚ

Klemens Murańka skoczył 129 metrów, Aleksander Zniszczoł 132 m, Jakub Wolny 143,5 m, Dawid Kubacki również 143,5 metra. Wszystkich przebił jednak Andrzej Stękała. 25-latek pofrunął aż na 150 metr! Był to najdłuższy skok serii treningowej.

Do odległości polskiego skoczka zbliżył się jedynie Norweg Robert Johansson, który uzyskał 149 metrów. To właśnie Johansson wygrał pierwszy trening w Willingen. Trzecie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, który skoczył 146,5 m.

Skoczkowie rozpoczęli również udział w drugiej serii treningowej, jednak z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe, została ona przerwana. O godzinie 15:45 powinny wystartować natomiast kwalifikacje do sobotnich zawodów.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News