Arkadiusz Milik będzie miał nowego trenera
FRANCOIS LO PRESTI/AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 4 Lutego 2021

Kto będzie nowym trenerem Arkadiusza Milika? Jest kandydat, głośne nazwisko

Arkadiusz Milik po przenosinach do Marsylii nie miał okazji do zbyt długiej współpracy z Andre Villasem-Boasem. Portugalczyk błyskawicznie złożył rezygnację ze stanowiska. Teraz mówi się, że drużynę poprowadzić miałby słynny trener. Jest jednak jeden warunek.

Arkadiusz Milik dość niespodziewanie przeniósł się zimą do Marsylii, gdzie ma odbudować swoją formę i za jej sprawą wrócić do reprezentacji Polski. Niewykluczone, że uda mu się pokazać z dobrej strony w lidze francuskiej, a już teraz ma na koncie pierwsze trafienie w swoim drugim meczu w nowej ekipie.

Długo wydawało się, że jego szkoleniowcem będzie Andre Villas-Boas, jednak w związku z konfliktem Portugalczyka z zarządem postanowił on natychmiast odejść z dotychczas prowadzonego klubu. Wciąż nie wiadomo oficjalnie, kto go zastąpi.

Media spekulują od kilku dni o zmianie trenera w Marsylii, a na prowadzenie wysunął się faworyt będący uznanym w środowisku szkoleniowcem. Niestety jednak, aby go zatrudnić trzeba będzie spełnić jeden warunek, co nie musi być łatwe.

Arkadiusz Milik będzie miał kolejnego trenera

Andre Villas-Boas odszedł z Olympique Marsylia w atmosferze prawdziwego skandalu. Portugalczyk nie zgodził się na sprowadzenie Olivera Ntchama z Celticu Glasgow, jednak klub postąpił wbrew jego woli i zarząd sam podjął decyzję o jego zatrudnieniu. Villas-Boas natychmiast ogłosił swoją rezygnację.

Kto będzie nowym szkoleniowcem? Tego nie wiadomo, jednak bliski porozumienia z władzami jest Jorge Sampaoli, były trener reprezentacji Argentyny. Warunkiem jest jednak konieczność odczekania kilkunastu dni, bo trener nie chce odchodzić z Atletico Mineiro, czyli dotychczasowego klubu, gdy zostały mu cztery mecze do końca kontraktu.

Z drużyną mógłby spotkać się dopiero 26 lutego, co oznacza, że drużyna musiałaby poczekać nieco ponad 20 dni na nowego szkoleniowca. Takie rozwiązanie satysfakcjonuje pion sportowy Marsylii, ale zarząd już nie.

Z tego właśnie powodu wciąż nie jest pewne, że Sampaoli zostanie szkoleniowcem Olympique Marsylia. Im dłużej trwać będą poszukiwania nowego szkoleniowca, tym bardziej w tym przypadku rosnąć zaczną akcje Argentyńczyka. Na rozwiązanie tej kwestii przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Arkadiusz Milik czeka na nowego trenera

Póki co Arkadiusz Milik rozegrał tylko dwa mecze w barwach Olympique Marsylia. Pierwszy z nich był krótkim debiutem, natomiast w drugim spotkaniu wyszedł w pierwszym składzie i rozegrał 60 minut, strzelając pierwszego gola w nowym zespole.

Marsylia ma swoje problemy w tym sezonie, jednak wciąż ma spore szanse na grę w europejskich pucharach. Znacznie większe kłopoty dotyczą zarządzania klubu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News