Bayern Monachium
Facebook Bayern Monachium
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Czerwca 2020

Legenda Bayernu Monachium żegna się z drużyną. Był jednym z najważniejszych pracowników klubu

Bayern Monachium po sezonie czekają poważne zmiany. Bawarska drużyna straci niezwykle ważną postać. Drużyna Roberta Lewandowskiego poinformowała, że z pracy w klubie postanowił zrezygnować ceniony specjalista, który przez wiele lat opiekował się kolejnymi zawodnikami. 

Bayern Monachium pod koniec czerwca zakończy współpracę z wieloletnim członkiem sztabu szkoleniowego. “Die Roten” podali informację, że po ponad 40 latach z drużyny odejdzie doświadczony lekarz Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt. Ceniony specjalista na przestrzeni lat opiekował się największymi gwiazdami bawarskiego zespołu.

Bayern Monachium zakończy współpracę z wieloletnim lekarzem drużyny

Drużyna zmierza pewnym krokiem po kolejny tytuł mistrza Niemiec, ale w przyszłym sezonie pewne rzeczy w Bayernie Monachium ulegną zmianie. Niemiecki klub przekazał informację, że swoją piękną przygodę z nim zakończy doktor Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt, który pełni funkcję lekarza od ponad 40 lat. 77-letni Wohlfahrt postanowił skupić się na pracy w swojej prywatnej klinice.

- Kiedy patrzę wstecz na moje 40 lat w Bayernie, to jestem szczęśliwy i usatysfakcjonowany. Wspólne doświadczenia, sukcesy, ale przede wszystkim ludzie, których spotkałem w tym klubie, mieli wpływ na moje życie. Życzę Bayernowi wszystkiego najlepszego w przyszłości - powiedział doktor Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt.

Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt odchodzi z klubu po ponad 40 latach

W ciągu swojej pracy w bawarskim klubie Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt opiekował się największymi gwiazdami światowego futbolu jak Franz Beckenbauer, Gerd Mueller, Michael Ballack, Giovane Elber, czy ostatnio Robert Lewandowski. W swej karierze miał także okazję pracować między innymi ze słynnym jamajskim sprinterem i mistrzem olimpijskim Usainem Boltem. Co ciekawe w ubiegłych latach dwukrotnie odchodził z Bayernu w nie do końca przyjemnych okolicznościach.

W 2008 roku stracił pracę wraz ze zwolnionym trenerem Juergenem Klinsmannem, ale wrótce powócił. W 2015 roku ponownie rozstał się z Bawarczykami, gdy dowodzenie w klubie przejął Pep Guardiola, a na Muellera-Wohlfahrta spadły oskarżenia o liczne kontuzje piłkarzy. Powrócił do pracy z piłkarzami dwa lata później.

Źródło: WP SportoweFakty, Bayern Monachium

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News