Bramkarz Chelsea - Kepa Arrizabalaga
NEIL HALL/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 21 Września 2020

Najdroższy bramkarz świata znów zaliczył karygodną wpadkę. Chelsea straciła cierpliwość i ma już na oku jego następcę (Wideo)

Chelsea zdecydowała się jednak sprowadzić nowego bramkarza na Stamford Bridge. Frank Lampard i włodarze The Blues mają już dość kolejnych wpadek Kepy Arrizabalagi. Goalkeeper londyńczyków we wczorajszym meczu z Liverpoolem znów popełnił karygodny błąd. Najwidoczniej miano najdroższego bramkarza świata mocno ciąży 25-letniemu Hiszpanowi, a jego zespół na nowego zawodnika na tę pozycję ma przeznaczyć ponad 20 milionów funtów.

Wczoraj Chelsea podjęła na własnym stadionie Liverpool. Rywalizacja obu zespołów w XXI jest bardzo bogata, bowiem żadne drużyny z TOP 6 nie mierzyły się ze sobą tak często, jak właśnie The Blues i The Reds. Wczoraj górą okazali się podopieczni Jurgena Kloppa, którzy po 2 golach Sadio Mane wygrali 0:2. Swój udział przy jednej z bramek znów udział miał Kepa Arrizabalaga, który popełnił fatalny błąd. Wygląda na to, że cierpliwość dla Hiszpana na Stamford Bridge już się skończyła, ponieważ londyńczycy mają w planach sprowadzenie nowego goalkeepera jeszcze w tym oknie transferowym.

Tego już zbyt wiele. Kolejna wpadka Kepy

Kepa Arrizabalaga trafił do Chelsea w sierpniu 2018 roku. Wówczas londyńczycy wydali na młodego Hiszpana 73 miliony funtów, co uczyniło byłego byłego zawodnika Athletiku Bilbao najdroższym bramkarzem w historii. O ile pierwszy 25-latka w Londynie mógł dawać nadzieję na to, że inwestycja okaże się dobrym wyborem, o tyle w kolejnej kampanii Kepa popełniał błąd za błędem. Na koniec sezonu okazało się, że goalkeeper The Blues miał najmniej skutecznych interwencji wśród bramkarze 5 najlepszych lig w Europie. Nowe rozgrywki w jego wykonaniu niestety nie wróżą poprawy, bowiem wczoraj Kepa ponownie zaliczył koszmarną wpadkę.

Ofiarowany gol Liverpoolowi miał przelać czarę goryczy u Franka Lamparda i Romana Abramowicza, czyli właściciela klubu i skłonić ich do poszukania nowego zawodnika na tę pozycję.

Chelsea ma na celu nowego bramkarza. Oferuje 22 miliony funtów

Jak donoszą angielscy dziennikarze. Chelsea ma pozyskać nowego bramkarza. Wybór padł na reprezentanta Senegalu, a na co dzień zawodnika Stade Rennes, czyli Edouarda Mendy'ego. Kandydaturę 28-latka miał zaproponować legendarny goalkeeper The Blues, a aktualnie doradca techniczny klubu, czyli Petr Cech. „The Guardian” podaje, że obie strony doszły już nawet do porozumienia w sprawie transferu konkurenta, a może nawet i zastępcy Kepy. Mendy ma podpisać 5-letni kontrakt.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News