Dariusz Dudek
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor - 28 Kwietnia 2020

Dariusz Dudek stracił pracę. Wielkie kontrowersje wokół odejścia byłego piłkarza

Dariusz Dudek, który ma za sobą bogatą karierę piłkarską, od pewnego czasu realizuje się jako trener. Z powodu epidemii koronawirusa, która spowodowała cięcia budżetowe w klubie, szkoleniowiec stracił pracę w Zagłębiu Sosnowiec.

Pod wodzą Dudka klub z Sosnowca zajmował 9. miejsce w tabeli I Ligi, w której znalazł się po spadku z Ekstraklasy w ubiegłym roku. Brat byłego bramkarza Liverpoolu i Realu Madryt Jerzego Dudka był trenerem Zagłębia od 30 września ubiegłego roku.

Dariusz Dudek zwolniony z Zagłębia

W oficjalnym komunikacie klub podaje, że głównym powodem rozstania ze szkoleniowcem "są rozbieżności finansowe pomiędzy stronami tak duże, by nie podejmować negocjacji. Jednocześnie zarząd wraz z pionem sportowym uznał, że wyjątkowe okoliczności spowodowane pandemią zostaną wykorzystane na pracę z nowym szkoleniowcem".

Jak tlumaczy prezes klubu Marcin Jaroszewski, decyzja o zwolnieniu Dudka musiała zostać podjęta już teraz, w trakcie przerwy spowodowanej koronawirusem. - Przerwa będzie trwała jeszcze ponad miesiąc, to czas zbliżony do letniej przerwy w rozgrywkach. Uznaliśmy, że w obecnym stanie byłby to czas stracony. Może nie tyle w kontekście ostatnich 12 kolejek ligowych, co w kontekście całości funkcjonowania klubu i przede wszystkim budowy drużyny na przyszły sezon. Nie wiemy, ile będzie trwała letnie przerwa, ile będzie czasu na letnie transfery, pod którymi musi się podpisać nowy trener - tłumaczy w rozmowie z Interią.

Legenda Ekstraklasy zastąpi Dudka?

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal, nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec będzie Łukasz Surma. Rekordzista Ekstraklasy pod względem liczby występów ostatnio prowadził II-ligową Garbarnię Kraków i nie ma doświadczenia trenerskiego na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Do klubu z Sosnowca miał trafić w 2017 roku, jeszcze jako piłkarz. Wówczas Surma odszedł z Ruchu Chorzów i szukał nowego zespołu. Ostatecznie karierę zakończył w Warcie Białka Tatrzańska.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News