Dariusz Dudek
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 28 Kwietnia 2020

Dariusz Dudek stracił pracę. Wielkie kontrowersje wokół odejścia byłego piłkarza

Dariusz Dudek, który ma za sobą bogatą karierę piłkarską, od pewnego czasu realizuje się jako trener. Z powodu epidemii koronawirusa, która spowodowała cięcia budżetowe w klubie, szkoleniowiec stracił pracę w Zagłębiu Sosnowiec.

Pod wodzą Dudka klub z Sosnowca zajmował 9. miejsce w tabeli I Ligi, w której znalazł się po spadku z Ekstraklasy w ubiegłym roku. Brat byłego bramkarza Liverpoolu i Realu Madryt Jerzego Dudka był trenerem Zagłębia od 30 września ubiegłego roku.

Reprezentacja Polski ma nowego sponsora. Część piłkarzy nie będzie zachwyconaReprezentacja Polski ma nowego sponsora. Część piłkarzy nie będzie zachwyconaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Potwierdziły się najgorsze informacje. Legenda piłki nożnej przegrała z nowotworem, przerażające wieści
  2. Kolejne odkrycia w sprawie pandemii. To schorzenie sprawia, że chorobę przechodzi się ciężej

Dariusz Dudek zwolniony z Zagłębia

W oficjalnym komunikacie klub podaje, że głównym powodem rozstania ze szkoleniowcem "są rozbieżności finansowe pomiędzy stronami tak duże, by nie podejmować negocjacji. Jednocześnie zarząd wraz z pionem sportowym uznał, że wyjątkowe okoliczności spowodowane pandemią zostaną wykorzystane na pracę z nowym szkoleniowcem".

Jak tlumaczy prezes klubu Marcin Jaroszewski, decyzja o zwolnieniu Dudka musiała zostać podjęta już teraz, w trakcie przerwy spowodowanej koronawirusem. - Przerwa będzie trwała jeszcze ponad miesiąc, to czas zbliżony do letniej przerwy w rozgrywkach. Uznaliśmy, że w obecnym stanie byłby to czas stracony. Może nie tyle w kontekście ostatnich 12 kolejek ligowych, co w kontekście całości funkcjonowania klubu i przede wszystkim budowy drużyny na przyszły sezon. Nie wiemy, ile będzie trwała letnie przerwa, ile będzie czasu na letnie transfery, pod którymi musi się podpisać nowy trener - tłumaczy w rozmowie z Interią.

Zapadły kluczowe decyzje dla polskiej piłki nożnej. Ministerstwo przeznaczy fortunę, w grze miliony złotychZapadły kluczowe decyzje dla polskiej piłki nożnej. Ministerstwo przeznaczy fortunę, w grze miliony złotychCzytaj dalej

Legenda Ekstraklasy zastąpi Dudka?

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal, nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec będzie Łukasz Surma. Rekordzista Ekstraklasy pod względem liczby występów ostatnio prowadził II-ligową Garbarnię Kraków i nie ma doświadczenia trenerskiego na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Do klubu z Sosnowca miał trafić w 2017 roku, jeszcze jako piłkarz. Wówczas Surma odszedł z Ruchu Chorzów i szukał nowego zespołu. Ostatecznie karierę zakończył w Warcie Białka Tatrzańska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd o II etapie znoszenia obostrzeń i otwieraniu hoteli. Wiadomo kiedy premier poda datę
  2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło bardzo ważną zmianę. Będą nowe komunikaty w sprawie koronawirusa
  3. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Fani pożegnali prawdziwą legendę sportu, zmagał się z chorobą
  4. Legia Warszawa jeszcze nigdy nie miała aż takich kłopotów. "Nie jesteśmy w stanie funkcjonować"
  5. Michał Pazdan nie chce wracać do Ekstraklasy. Mocne słowa reprezentanta Polski
  6. Jedna rzecz będzie teraz o wiele surowiej karana. Jest jasna zapowiedź ministra

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News