Fame MMA Gołota
screen - youtube.com/ W ringu z Najmanem
Autor Łukasz Kowalski - 5 Grudnia 2020

Andrzej Gołota zawalczy na Fame MMA? Prezes federacji zabrał głos

Fame MMA zasłynęło z tego, że w swoich szeregach m apostacie, które mają, lub miały niewiele wspólnego ze sportem. Od momentu powstanie organizacji było wiadomo, że jej głównym celem jest zapewnienie show i emocji. W ostatnim czasie na galach Fame MMA pojawia się coraz więcej osób, które mają sportową przeszłość. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że do oktagonu Fame MMA ma trafić Andrzej Gołota. Mamy komentarz szefów federacji.

  • Fame MMA w burzliwych okolicznościach rozstało się z Marcinem Najmanem
  • Miejsce boksera-celebryty może zająć Andrzej Gołota
  • Polski pięściarz nie wykluczył powrotu na ring, zrobiła to jego żona
  • Nie wiadomo jak państwo Gołota zareagują na ofertę z Fame MMA

Fame MMA od początku istnienia wzbudza zarówno wielkie zainteresowanie, jak i wielkie kontrowersje. Na galach organizowanych przez federację walczą głównie osoby znane z internetu, telewizji czy social mediów, rzadko ktoś, kto miał w przeszłości związki z zawodowym sportem.

Fame MMA będzie miało nową gwiazdę?

Jednak gale przyciągają coraz większą publiczność, a także coraz lepszych zawodników. Jedną z gwiazd organizacji był Marcin Najman, ale po ostatnim jego "wyczynie", federacja zapowiedziała, że bokser-celebryta otrzymał od federacji dożywotnią dyskwalifikację.

Dla przypomnienia, 21 listopada na gali Fame MMA Najman mierzył się z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim. Panowie mieli walczyć w formule bokserskiej, ale mimo to bokser-celebryta najpierw powalił przeciwnika, a później zaczął go kopać. Sędziowie przerwali walkę i zdyskwalifikowali Najmana za niesportowe zachowanie.

Okazuje się, że miejsce boksera-celebryty, może zająć pięściarz ze zdecydowanie lepszym sportowym CV. Władze Fame MMA zabrały głos na temat zatrudnienia w swoich szeregach Andrzeja Gołoty.

- Zobaczymy, jakie będą możliwości! Do tej pory nie przyszło nam to do głowy, ale jak to mówią "sky is the limit" (niebo jest sufitem - red.). Jeżeli byłyby chęci, byłaby opcja porozumienia i znalezienia wspólnej płaszczyzny finansowej, FAME MMA byłoby tym jak najbardziej zainteresowane - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Krzysztof Rozpara, szef FAME MMA.

Andrzej Gołota zawalczy na Fame MMA?

Ewentualna walka Gołoty w Fame MMA odbyłaby się na zasadach boksu. Jak zaznaczył szef federacji, w przyszłości organizacja planuje coraz więcej walk przeprowadzać właśnie na takich właśnie zasadach.

- FAME MMA nie zamyka się wyłącznie na MMA. Bardzo mocno rozważamy zwiększenie liczby walk w innych formułach, zwłaszcza w boksie. Kogoś, kto nie miał do czynienia ze sportami walki, łatwiej do takiej walki przygotować, jest też mniej kontuzyjny - powiedział Rozpara.

Sam Gołota po walce Mike'a Tysona z Royem Jonesem Jr. zdradził, że jest w formie, aby zmierzyć się na ringu z Tysonem. Polski bokser zdradził, że przygotowania do walki zajęłyby mu tylko dwa miesiące.

- Naprawdę mógłbym wyjść do walki z Tysonem. Nie ma problemu. Tylko musiałbym dwa miesiące potrenować. A nie wiem, czy bym wytrzymał taki trening. To jest pytanie. Ale jestem zdrowy - zdradził w rozmowie ze Sport.pl.

Wszelkie spekulacje na temat powrotu Gołoty na zawodowy ring rozwiała jego żona Mariola za pomocą mediów społecznościowych. Jednak nie wiadomo jak państwo Gołota potraktują freak fightową galę.

- Pytacie, wiec odpowiadam. Przypuszczam ze Andrzej nie był jedyną ze starych legend który otrzymał wtedy ofertę. Domyślam się także, że większość pięściarzy odmówiła, dlatego zmieniono formule na walkę pokazową i znaleźli się chętni - napisała Mariola Gołota na Instagramie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News