Andrzej Gołota
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Listopada 2020

Andrzej Gołota wróci na ring? Wielki rewanż z Tysonem nie jest wykluczony

Andrzej Gołota zakończył sportową karierę już kilka lat temu, jednak wciąż cieszy się wielką popularnością wśród Polaków. Pamiętają oni emocje, jakich dostarczał im bokser, gdy toczył walki z jednymi z najlepszych zawodników w historii wagi ciężkiej. Przy okazji głośnego powrotu Mike’a Tysona, Gołota udzielił wywiadu, w którym zdradził, że jest otwarty na rewanż z “Bestią”.

Andrzej Gołota udzielił wywiadu dla Sport.pl, w którym zdradził, czy oglądał wielki powrót Mike’a Tysona do boksowania po piętnastu latach przerwy. W rozmowie z dziennikarzami wyznał także, czy byłby skłonny jeszcze raz skrzyżować rękawice z Tysonem. Emerytowany bokser nie wykluczył takiej możliwości.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Andrzej Gołota skomentował walkę Mike’a Tysona z Jonesem Juniorem

Fani boksu na całym świecie z zapartym tchem czekali na wielki powrót Mike’a Tysona do boksu. W nocy niedzielę nad ranem polskiego czasu “Bestia” wyszedł do ringu, by zmierzyć się w pokazowym starciu z innym legendarnym pięściarzem Royem Jonesem Juniorem. Dochód z tej walki ma zostać przeznaczony na cele charytatywne.

Legendy boksu stoczyły ośmiorundowy pojedynek, który zakończył się remisem. Walkę można było wygrać jedynie poprzez nokaut lub techniczny nokaut. Wcześniej ustalono, że jeśli żaden z zawodników nie położy rywala na deski, ogłoszony zostanie właśnie remis.

Po walce wszyscy kibice są zgodni, Mike Tyson zaprezentował się ze świetnej strony. 54-latek sprawiał wrażenie, jakby nigdy nie odszedł na emeryturę. Tyson zaprezentował kilka doskonale znanych fanom boksu ciosów, m.in. potężne uderzenia na korpus.

Show popsuł jednak nieco Roy Jones Junior, który przez większość czasu uciekał się do klinczu i unikał otwartej walki. O starcie gigantów zapytany został Andrzej Gołota. Legendarny polski bokser w rozmowie ze Sport.pl przyznaje, że oglądał walkę.

- Walka? Nie było żadnej walki. To było exhibition, show. Tempo nie było nawet takie najgorsze, powiem ci szczerze. Ale prawie nie było ciosów - zauważył Gołota.

Czy Gołota wyjdzie do rewanżu z Tysonem? Bokser odpowiada

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej został także zapytany przez dziennikarzy o to, czy sam byłby zainteresowany tego typu walką.Od razu padło też pytanie o rewanżowe starcie z Mikiem Tysonem. Polak zmierzył się z nim w pamiętnym starciu w 2000 roku.

- Naprawdę mógłbym wyjść do walki z Tysonem. Nie ma problemu. Tylko musiałbym dwa miesiące potrenować- stwierdził Andrzej Gołota i po chwili dodał, że nie wie jednak, czy wytrzymałby trening do takiej walki. Uspokoił jednak fanów, że z jego zdrowiem wszystko jest w porządku.

Andrzej Gołota zmierzył się z Mikiem Tysonem w 2000 roku w Detroit. Walka zakończyła się skandalem. Po dwóch rundach nasz rodak odmówił dalszej walki i zszedł do szatni przy akompaniamencie gwizdów i wyzwisk, a w jego stronę leciały przeróżne przedmioty. Starcie jednak unieważniono, gdyż badania wykazały, że w trakcie walki Mike Tyson był pod wpływem marihuany.

Źródło: Sport.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News